39 ухвалених законів за півроку
Більшість в цілому голосує за векселі і відправляє у відставку голову ЦВК. На ухвалення євроінтеграційних законів депутати часу не знайшли.
39 ухвалених законів за півроку - замало, вважають регіонали, і вирішують в останній тиждень мобілізуватися: робочі дні продовжують, у порядок денний вносять десятки законопроектів.
Із рішенням суду у руках спікер привселюдно анулює картки для голосування мажоритарників - Домбровського і Балоги. На наступний день регіонали доводять: необхідні їм закони будуть проголосовані за будь-яких обставин.
Більшість відправляє у відставку голову ЦВК і призначає нового члена комісії. Це рішення порушує квотне представництво партій у ЦВК, його місяць обговорювали з опозицією та ухвалили без неї.
Виявляється, можна рік не працювати, а зігнавши як стадо баранів і кнопкодавів на один день - всіх і вся проголосувати фактично за повний розвал державного бюджету”, - каже народний депутат від "Батьківщини" Сергій Соболєв.
Обіцяного дня Європи в останній тиждень у Раді так і не дочекалися. Зрештою, за півроку парламент ухвалив 10 євроінтеграційних законів. Та ключові - про прокуратуру, виборчий кодекс, щодо протидії дискримінації - перенесені на вересень.
“Сьогодні завершується з узгодження останніх законопроектів, і вони будуть подані до Верховної Ради, і ми сподіваємось, що ці законопроекти будуть восени ухвалені, у вересні”, - каже Міністр закордонних справ Леонід Кожара.
Депутати поспішають на канікули
У вересні призначатимуть і вибори у проблемних округах. Утім, хто і коли їх призначатиме, влада і опозиція так і не домовились.
“Нам як опозиції вдалось зняти з розгляду питання призначення виборів у 5-ти округах всупереч закону і конституції, коли дата виборів не була визначена і коли центральна виборча на свій розсуд могла легко визначати цю дату виборів”, - повідомив лідер фракції "Батьківщина" Арсеній Яценюк.
З купою проблемних питань, не ухваленими євроінтеграційними законами, депутати поспішають на канікули. Другу сесію урочисто закривають.
Лише третина із внесених постанов і законопроектів проголосована, підсумовує спікер. Представники більшості заявляють, що УДАР і “Свобода” вперше у парламенті і не вміють працювати.
Із 46 засідань 19 - Рада була заблокована меншістю. Утім, домовлятись сторони так і не навчились.
У нас є ситуативна більшість, це означає, що в залежності від питання, яке виноситься, можуть формувати ту чи іншу більшість, коли йдеться про суто комерційні проекти, це означає те, що знайти відповідального за ухвалення рішення зараз у Верховній Раді буде важко, - вважає політолог Сергій Таран.
Що не встигли - виконають у вересні, обіцяють нардепи. Та про свій кошторис - обранці не забули. В останній день нардепи ухвалили видатки парламенту на поточний рік - майже мільярд гривень.