"Їм було роз'яснено, що всі ці дії відповідно до указу Президента України 1996 року проводяться тільки з дозволу МЗС. Такого погодження у них не було", – пояснив керівник 54 виправної колонії Іван Первушкін.
"МЗС вважає, чим більша буде відкритість, тим краще. Є пенітенціарна система, яка ухвалює рішення відповідно до своїх положень, і виходячи зі свого розуміння. І тому це питання не до нас. З нашого боку, ми виконували фактично функцію листоноші у контактах між посольствами і державною пенітенціарною службою", – заявив директор Департаменту інформаційної політики МЗС Олег Волошин.
Поки МЗС і пенітенціарна служба перекладають відповідальність один на одного, європейські чиновники зробили свої висновки. Представники ОБСЄ вважають, що українська влада робить усе, аби приховати від міжнародної громадськості умови утримання і стан здоров'я Тимошенко.
"Ми хочемо, аби Україна стала частиною Європи, хочемо, аби Україна подолала шлях інтеграції до ЄС, але ми дуже стурбовані ось цією відмовою. Це все означає, що ті побоювання, які ми відчуваємо, вони мають рацію", – сказала віце-президент Парламентської асамблеї ОБСЄ Вальбурга Габсбург Дуглас.
Відмова підтверджує наші побоювання щодо України
"Влада не зможе постійно відмовляти. Хоча би тому, що вже влітку відбудеться сесія Парламентської Асамблеї ОБСЄ і очевидно вже зараз, що там буде дуже різка резолюція стосовно ситуації в Україні. Буде прямо вказано, що Україна не є демократичною державою, що Україна не в праві у 2013 році, як це було заплановано раніше, головувати в ОБСЄ", – каже народний депутат України, БЮТ-Батьківщина Сергій Шевчук.
Україну можуть позбавити права головувати в ОБСЄ в 2013р.
Представники Парламентської асамблеї ОБСЄ заявили, що продовжать домагатися зустрічі з Юлією Тимошенко. Європейські депутати також попросили керівництво колонії надати Юлії Тимошенко особистий телефон і припинити цілодобове відеоспостереження за екс-прем’єром. У колонії на прохання не відреагували.