Так, якщо за результатами минулого року на Українській біржі торгували близько 5 тис. приватних інвесторів, то за результатами лютого поточного року їх кількість за 2 місяці зросла на 700 осіб.

“На строковому ринку доля фізосіб – 35% і приблизно від 45% до 50% всіх угод укладають також фізособи”, - каже глова правління ВАТ "Українська баржа" Олег Ткаченко.

За прогнозами експертів, кількість трейдерів на фондовому ринку до кінця року може зрости до 10 тис. Проте процес виходу приватних торгівців на фондові майданчики гальмує негативний досвід, пов'язаний з фінансовими пірамідами, та з особистими невдачами окремих трейдерів у торгівлі валютою.

“Всім відомо, що середній вік життя на ринку форекс 4-6 місяців. На жаль, ринок форекс, за нашими оцінками 60 тис українців, зараз торгує на форексі. Всі хто спробував форекс, їх вже складно залучити до фондового ринку”, - каже керуючий директор Gainsfort online Олексій Обруч.

Сьогодні щоденний обіг на фондових майданчиках України ледь сягає 500 млн. грн., проте фахівці запевняють, що для нормального функціонування фондового ринку цього вкрай мало. Оптимально цей показник має становити близько 200 млн. дол. І досягнути його можна у результаті подвійного лістингу, переконують фахівці.

“Зробити паралельний лістинг компаній, які є де-факто українськими, але сьогодні є або в Варшаві, або в Франкфурті, або в Лондоні і дати їм можливість обертатися на домашньому ринку де їм природно, де їх всі знають і найкраще що змінилося за останній рік, це те що вони зрозуміли, що це їм треба”, - каже керуючий директор Dragon Capital Дмитро Тарабакін.

Для розвитку вітчизняного ринку Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку вже готує низку змін, як законодавчих, так і нормативних. Окрім дозволу подвійного лістингу, регулятор обіцяє врегулювати питання захисту прав міноритарних акціонерів та оподаткування.

“Щомісячна комісія по цінних паперах і фондовому ринку готує звіти про стан фондового ринку президенту країни, прем’єр-міністру. Ставляться конкретні задачі пов’язані з виходом наших підприємств на фінансові ринки з метою залучення інвестицій”, - каже голова ДКЦПФР Дмитро Тевелєв.

Отже, українські фондові майданчики разом з регулятором мають створити такі умови та запропонувати такі інструменти, щоби компанії не йшли за грошима на іноземні біржі, даючи таким чином заробляти іноземним інвесторам, а розміщалися в Україні, переконують учасники ринку.