Детальну програму фінансової допомоги розроблять на початку липня - після того, як парламент Греції проголосує за план економії бюджетних коштів терміном на 3 роки.

"На прикладі Греції ми ще раз довели здатність швидко знаходити рішення, коли цього вимагають обставини. Це дуже важливо, адже ми знову підтвердили, що наш новий підхід до управління європейською економікою успішний і працює. Напередодні наші переговори були головним чином присвячені поточним проблемам, які переживають країни-члени ЄС. Розмова була безпрецедентно відкритою і чесною”, - каже голова Європейської комісії Жозе Мануель Баррозу.

“Ми намагаємося змінити Грецію. Ми не просимо, аби гроші просто викинули у чорну діру. Нам дали час, який потрібен на зміни. Вони допоможуть не лише Греції, але й цілій Єврозоні. Зміни зроблять нас сильнішим партнером”, - каже прем’єр-міністр Греції Георгіос Папандреу.

Розмір фінансової допомоги Греції ще мають узгодити і затвердити, проте і так зрозуміло, що в найближчі 3 роки вона перевищить суму в 100 мільярдів євро. Цей пакет, стане доповненням до 110-мільярдному кредиту, який ЄС і МВФ частинами переводять Греції з минулого року.

Ще одним важливим рішення саміту ЄС стало схвалення країнами Єврозони кандидатуру чільника Італійського Центробанку Маріо Драгі на посаду голови Європейського центрального банку. До виконання своїх обов’язків Драгі приступить 1 листопада. Саме тоді завершуються повноваження теперішнього чільника регулятора Жан-Клода Тріше. В ЄЦБ нового керівника очікує нелегка робота з подолання кризи в Єврозоні.

Приємні новини з Брюсселя отримав і Загреб. Лідер країн ЄС прийняли декларацію щодо вступу Хорватії до ЄС. У документі стверджується, що перемовини із Загребом стосовно приєднання до Євросоюзу завершаться до кінця червня. Раніше, нагадаємо, Єврокомісія повідомила, що Хорватія повинна стати 28-мим членом Об’єднаної Європи 1 липня 2013 року.

“Хорватія усунула багато перешкод і бар’єрів та працювала дуже важко, аби це зробити. Таким чином, нині не має підстав затягувати процес вступу. Єврокомісія повідомила, що Хорватія відповідає усім критеріям. Якщо не має застережень, то цього достатньо, аби ми рекомендували прийняти Загреб до ЄС”, - каже канцлер Німеччини Ангела Меркель.

На саміті лідерів країн ЄС також ухвалили рішення про можливість введення прикордонного контролю всередині Шенгенської зони. Таким чином, учасники саміту висловилися за реформу Шенгенської угоди.

Цього домагалися Франція та Італія, які зіткнулися навесні з великим напливом мігрантів з Північної Африки. Лідери країн ЄС вирішили, що у виняткових випадках свобода пересування в Шенгені може бути обмежена. Окремим державам нададуть право тимчасово відновлювати контроль на кордонах в разі виникнення "критичної ситуації".

Така ситуація може скластися, наприклад, якщо якась із країн виявиться не в змозі протистояти нелегальній імміграції.