Мовляв, таким чином вони хочуть уникнути провокацій. В таких умовах німецький лікар Лутц Хармс, який взявся покращувати здоров'я Тимошенко, засумнівався в доцільності лікування.
Без конфіденційності лікувати стало важче
“Ситуація, яка склалася з поширенням конфіденційних даних про лікування – у більшості країнах неприпустима. Через постійне спостереження і тими обставинами, які склалися, лікування стало проблематичним. Досить важко налагодити стосунки між лікарем і пацієнтом, якщо не можна залишитися один на один, тому ситуація сьогодні стала проблематичною”, – вважає німецький лікар Лутц Хармс.
На зміну лікарю Лутцу Хармсу приїде його німецький колега. Каже, так було заплановано з самого початку. Вже через день Тимошенко знову дала згоду на реабілітаційні процедури.
Брати участь в суді Тимошенко не може
Але на судовому засіданні 21 травня по справі ЄЕСУ її не буде. Міжнародна медична комісія вирішила, що це може зашкодити її здоров`ю.
“Сьогодні є деяка позитивна динаміка перебігу її хвороби, вона отримує лікувальне харчування і переривання цього процесу може погіршити ті досягнення, які вже є на сьогоднішній день, тому члени комісії підписалися під цим висновком і ми вважаємо, що в судовому засіданні приймати участь вона не може”, - каже заступник голови Міжнародної медичної комісії Галина Сіроштан.
Сторона обвинувачення, в свою чергу, повідомила що знову звертатиметься до суду, з проханням перенести розгляд справи, оскільки участь Тимошенко у судовому засіданні є обов'язковою. Тим часом, з ініціативою вивезти екс-прем`єра за кордон на лікування виступила група народних обранців.
Закордон екс-прем'єра не пускають
“Передбачено, що людину, яка за станом здоров'я не може відбувати покарання, у якій виникають великі ускладнення тощо, тощо, може бути винесена окрема ухвала судом, на території якого знаходиться дана колонія щодо лікування тієї людини в межах України, або поза межами України. Все. На мій погляд це достатньо”, – вважає народний депутат, позафракційний Тарас Чорновіл.
Втім, провладна більшість не погодилася включати цей документ до порядку денного. А у Міністерстві юстиції законопроект назвали декларативним.
“Це абсолютно нереальні речі, як забезпечити в даному випадку, як ви кажете в іноземній державі охорону, як забезпечити виконання покарання на майбутнє з тим, щоб кимось чином уникнути питань, коли надалі особа буде перебувати. так би мовити в бігах”, - каже перший заступник Міністра юстиції Інна Ємельянова.
Іноземні відвідувачі Тимошенко
Поки Тимошенко залишається в країні, іноземці самі до неї їздять. Співдоповідачі ПАРЄ Марієтта де Пурбе-Лундін і Майліс Репс відвідали екс-прем'єра у харківській лікарні. Європейці зазначили, що у лікарняній палаті Юлії Тимошенко встановлено три камери спостереження.
“Деякі лікувальні процедури проводяться при вимкненому світлі, оскільки Юлія Тимошенко не хоче вмикати світло, щоб все це було видно на камери, і лікарям доводиться працювати в таких умовах”, – розповіла співдоповідач ПАРЄ Марієта де Пурбе-Лундін.
Відвідав лідера опозиції в лікарні і віце-президент Єврпарламенту Яцек Протасевич. Водночас, делегацію канадського парламенту не пустили на зустріч з Юлією Тимошенко. Пояснили заборону відсутністю офіційного мандату. Нагадаємо, минулого тижня ув’язнену відвідали президент Литви Даля Грібаускайте та посол США Джон Теффт.