Крім того глава Палестинської Національної Адміністрації Махмуд Аббас передав генсеку ООН Пан Гі Муну документи з проханням визнати незалежну палестинську державу в межах кордонів 1967 року.

Найважливіші прагнення палестинського народу помістилися тонкій білій папці з палестинським гербом. Після цього Аббас піднявся на трибуну Генеральної асамблеї ООН, де його зустріли гучними оваціями. Представники міжнародного співтовариства навіть підсвистували.

"Для Палестинського народу настав час свободи та незалежності. Необхідно покласти край стражданням мільйонів палестинських біженців, які були змушені шукати притулок не в одній країні світу. Це все відбувалося в той час, коли арабський світ говорив про демократію та Арабську Весну. Нині настав час Палестинської Весни - час незалежності", - каже президент Палестинської Національної Адміністрації Махмуд Аббас.

Аббас також підкреслив, що про ніякі перемовини з Ізраїлем не може бути мови, допоки євреї продовжуватимуть будівництво на землях палестинців. Ізраїль, у свою чергу, не збирається повертися до кордонів 1967 року та ділити Єрусалим з палестинцями.

"Усі неузгодженості між Ізраїлем та Палестиною повинні бути вирішенні до визнання палестинської держави, а не після. Адже усі ті проблеми згодом ще раз підніматимуться та підриватимуть мир. Палестинці повинні спершу укласти мир з Ізраїлем, а вже тоді отримати сою державу", - каже прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху.

Заявка Палестини вже потрапила до Ради Безпеки ООН. Відповідно до процедури, лише після позитивного рішення членів Радбезу, палестинське питання поставлять на голосування у Генеральній Асамблеї.

Втім, США, які мають право вето у Раді Безпеки, ще завчасно заявили, що не підтримають Палестину у її прагненні отримати визнання. Тож про голосування наразі не йдеться. Сторонам дають місяць часу, аби сісти за стіл переговорів.

"Квартет посередників переконаний, що справедливого та міцного миру можна досягнути лише шляхом переговорів. Ми закликаємо сторони скористатися цією можливістю і повернутися за стіл перемовин”, - каже держсекретар США Хілларі Клінтон.

Тим часом ситуація у проблемному регіоні ускладнюється дедалі більше. Збройні сили Ізраїлю перебувають у стані підвищеної бойової готовності, а у Палестині проходять масові демонстрації та святкування. Втомлений, але не зневірений народ вимагає державності та спалює портрети Обами разом із ізраїльськими прапорами.

"Нетаньяху наговорив багато брехні в ООН. Він стверджує, що його країна ні в чому невинна. Але він убивця. Він окупував палестинські землі. Поки він виголошує емоційні промови в ООН, тисячі палестинців сидять у ізраїльських в’язницях. Але ці його трюки не вплинуть на думку інших держав. Палестина має право на незалежність та самовизначення", - каже прес-секретар ХАМАС Тахер аль-Ноно.

Історія конфлікту між арабами та євреям тягнеться ще з далекого 1947 року. Саме тоді було оголошено про припинення Британського мандату у Палестині. На цій території планували створити дві держави - єврейську та арабську. У 1948 про свою незалежність оголосив Ізраїль, який за рік став повноправним членом ООН. Саме незалежність Ізраїлю спровокувала перший військовий конфлікт у регіоні.

По його завершенню у 1949-му значна частина Палестини опинилася під контролем Ізраїлю. З того часу палестинці намагаються відвоювати свої землі. І хоча до втілення своєї мети країні залишається ще багато роботи, палестинці не здаються. Вони боролися за свою територію понад 60 років. Тож на цьому етапі планують отримати власну та визнану усіма державу.