19 березня чоловік на чорному скутері розстріляв 4 людей поблизу єврейської школи в Тулузі. Троє із загиблих - діти. Зброя виявилася тією ж, якою раніше вбили трьох французьких військовослужбовців.
Пошуками нападника зайнявся антитерористичний підрозділ з Парижа. На півдні країни запровадили максимальний рівень терористичної загрози. Вбивцею виявився 24-річний Мохаммед Мера, виходець із Алжиру.
За словами самого Мера, він здійснював теракти, аби помститися за страждання палестинського народу.
Будинок, де він переховувався, довелося брати штурмом, який затягнувся на 32 години. Врешті нерви в злочинця не витримали.
“Ми використовували камери, аби оглянути кімнати будинку. Коли ми добралися до ванної кімнати, нападник вийшов з неї, відкривши запеклу стрілянину. Врешті Мохаммед Мера вистрибнув з вікна зі зброєю, продовжуючи стріляти. Його знайшли мертвим на землі”, – розповів глава МВС Франції Клод Геан.
Французький прокурор Франсуа Молін повідомив, що злочинець загинув від кулі снайпера при спробі втечі.
Нападник вважав себе воїном Ісламу і членом "Аль-Каїди". Мохаммед Мера перебував під наглядом спецслужб декілька місяців. Втім, як пояснив прем'єр Франції Франсуа Фійон, поліція не мала достатньо підстав для його затримання.
Резонансний злочин сколихнув як Ізраїль, так і Францію. Ніколя Саркозі назвав стрілянину національною трагедією.
"Це трагедія. Я не знаю мотивів цього вчинку, але я засуджую кровопролиття перед школою, перед єврейською школою. На таке здатні лише божевільні люди", – заявив президент Франції Ніколя Саркозі.
За потенційними терористами стежитимуть пильніше
Аби попередити подібні злочини у майбутньому, у Франції планують, зокрема, ввести кримінальну відповідальність за регулярне відвідування екстремістських сайтів.
"Кожен, хто регулярно відвідує веб-сайти, які підтримують тероризм, закликають до ненависті або насильства, буде покараний згідно із законом. Також будуть покарані ті, хто виїжджають за кордон для ознайомлення з ідеологією, що схвалює тероризм", – заявив президент Франції Ніколя Саркозі.
Однак на думку політологів, не можна підозрювати людей у злочинах через поїздки до Пакистану чи Афганістану, або сповідування Джихаду.
Більшу проблему вбачають у доступності нелегальної зброї – Мохаммед Мера, перебуваючи під наглядом поліцейських, зумів зібрати цілий арсенал.