Опозиція протягом цілого тижня торгувалася із партією регіонів аби декриміналізувати статтю 365 Кримінального кодексу України "Про перевищення влади та службових обов'язків".

Опозиція пропонувала свої антикримінальні закони

Спочатку опозиція зареєструвала 4 своїх закони. Вони мали змінити статті, за якими висунуто обвинувачення Юлії Тимошенко та Юрію Луценку. Меншість хотіла аби на законодавчому рівні членів уряду називали не "державними службовцями", а політиками.

"Передбачає за політичні рішення політичну відповідальність якщо тільки у діях політичної особи немає особистих мотивів", - вважає народний депутат, НУ-НС В'ячеслав Кириленко.

"Ми з вами породжуємо прошарок політичних діячів, які можуть уникнути відповідальності за скоєні правопорушення", - а так думає народний депутат, Партія регіонів. Володимир Олійник.

Меншість вирішила внести поправки у Президентський закон

Не зайшовши через двері - полізли у вікно. Маневруючи, меншість вирішила внести поправки бодай у Президентський закон про гуманізацію економічних злочинів.

"Задекларуйте при голосуванні постанови про прийняття цього закону,в першому читанні , обов’язкову вимогу комітету врахувати зміни статті 365 Кримінального кодексу України, які дадуть можливість зупинити політичні переслідування", - заявив народний депутат, НУ-НС Арсеній Яценюк.

Втім і тут їм зась - на Банковій все продумали і розробили документ лише для зміни відповідальності за господасрьку,а не службову діяльність - із увязнення на штраф.

Портнов :закон потрібний, щоб захистити підприємницьку діяльність

"Необхідність прийняття названого закону обумовлена наявним надмірним втручанням правоохоронних органів України у діяльність господарчих суб’єктів та як наслідок - існуванням неправомірних перешкод для здійснення підприємницької діяльності", - пояснив радник Президента України Андрій Портнов.

У більшості пообіцяли подумати про закон через кілька тижнів

У більшості і досі не вирішили, що ж робити із опозиційною статтею. Обіцяли подумати, втім для цього їм знадобиться не менш двох тижнів - коли вирок Тимошенко вже оголосять. Тим часом, опозиціонери вдалися до залякувань долею Тимошенко чинного прем’єра. Азаров незворушний - під час його правління, "Нафтогаз" діє законно.

"Компанія "Нафтогаз" закуповує стільки газу, скільки потрібно для забезпечення народного господарства України на зимовий період. Все!" – заявив прем'єр-міністр України Микола Азаров.

Коли і це не подіяло, вирішили - не так вже і потрібен їм цей закон, бо Тимошенко ж - не порушувала закон.

"Ми не потребуємо в обов’язковості прийняття цієї статті, тому що Тимошенко не винна, її вини не доведено. Все!" - переконаний народний депутат, БЮТ-Батьківщина Андрій Кожем'якін.

Політолог: декриміналізація Тимошенко вигідна владі, а не опозиції

Політологи вважають - гуманізований Кримінальний кодекс більше потрібен владі. Адже їй треба думати про авторитет перед Європейським Союзом.

"Навіть винесення вироку у справі Тимошенко не означає, що вона сидітиме. Дуже швидко Верховна Рада, ну от за моїм прогнозом, може ухвалити зміну законодавства і Тимошенко відпустять", - переконаний політолог Тарас Березовець.

До того ж, декриміналізація кількох статей кримінального кодексу дозволить суттєво заощадити - менше треба буде виділяти коштів на утримання ув’язнених.

"Я сподіваюся, що буде далі не економічні, а будуть декриміналізація, а по кримінальних статтях. У Росії вже давно, вже більше 30 статей Кримінального кодексу, залишення в радянський час, вони вже давно декриміналізовані. І у нас повинно бути так, тому що наш кримінальний кодекс, це практично кодекс для будь-якого громадянина України, по якому можна посадити будь-яку людину", - каже правозахисник Едуард Багіров.

Будівлю парламенту оточили високим парканом

Народні обранці ж цього тижня теж опинилися за міцними ґратами. Будівлю парламенту перетворили на величезну клітку - під замком.

"Створили по суті справи "обізяннік", в якому утримують депутатів від народу!" -каже народний депутат, НУ-НС Олександр Чорноволенко.

Втім, хто поставив паркан - загадка. Від цього дизайнерського рішення відхрещуються і в провладній більшості.

"Він відімре як осінні гриби. Таке відчуття, що ти в зоопарку ідеш і на тебе люди дивляться! Ну це невірно, це неправильно. Це звичайний якийсь переляк. Ми , насправді, розуміємо, хто", - каже народний депутат, ПР це Володимир Макєєнко.

"Верховна Рада не має абсолютно жодного відношення до паркану з боку Маріїнського палацу. Крапка!" - заявив голова Верховної Ради України Володимир Литвин.

Опозиція обіцяє потрапити до залу суду будь-яким чином

Вочевидь, ще вищу огорожу доведеться зводити під стінами Печерського суду. Там 11 жовтня оголосять рішення у справі екс-прем’єра Юлії Тимошенко. Опозиція обіцяє: попри заборону депутатам знаходитися у приміщенні суду, вони туди потраплять.