Свіжа засмага і нові фотографії з теплих країв цьогоріч будуть не в усіх.
“Схоже, що політичний сезон в Україні не закінчився, а 6 вересня я думаю і наступні дні це буде потужний викид політичної енергії - взаємних претензій, взаємних звинувачень і відповідних закликів”, - каже голова Верховної Ради України Володимир Литвин.
У минулому політичному сезоні залишилися опозиціонери - судовий резонанс не дав їм повноцінно відпочити.
“Якщо говорити про політичну ситуацію в країні, то вона визначилася тоді, коли заарештували Тимошенко, тобто була легалізована диктатура. Парламент сьогодні націлений на те, щоби забезпечити нескінченне перебування при владі цієї групи і захистити їх економічні інтереси – і все! Більше нічого! І тому розділяти відповідальність, приймаючи участь в роботі, ну, напевно, не варто”, - каже народний депутат Андрій Сенченко.
“Загострення протистояння між владою і опозицією - ця тенденція набирає обертів і завершення суду над Тимошенко може також стати певним рубежом в цьому процесі, проте, знов таки, балансу сил між владою і опозицією це не змінить. І парадокс, і проблема нинішньої суспільно-політичний ситуації, чому я кажу, що цей сезон поки скоріше за все не буде якимось вирішальним - справа не тільки у виборах, а в тому, що зараз більшість суспільства не довіряє не владі, ні опозиції”, - каже політолог Володимир Фесенко.
Попри зневіру суспільства, парламентарі вдаватимуть з себе неабияких трудоголіків - вже з вересня "засукають рукава" і нумо допомагати народу. У порядку денному нової сесії - зміни до пенсійного і податкового законодавств, земельна реформа, трудовий і житловий кодекси.
“Ми хочемо, щоб там була, ну, скажемо, було стимулювання розвитку житлового будівництва, створення ОСМД. Я бачу натхнення і приймати, оскільки є люди, які розуміють, що без цього нам далі буде дуже важко йти, але є і ті, які кажуть, що давайте ще щось почекаємо, а що - я не знаю, що вони хочуть чекати”, - каже міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Анатолій Близнюк.
“Я, в принципі, за реформи, вважаю, що їх треба проводити і багато чого треба робити, але от півтора роки люди у владі, так, а от за що вони не беруться - стає гірше. Житловий кодекс - місяць не заплатив, так вже сьогодні вже рішення є про те, щоб вибивати двері і забирати майно людей, котрі прострочили якісь платежі. Тобто, на сьогоднішній день влада випустила всі ричаги управління, при тому, що вертикаль влади вони вибудували”, - каже народний депутат Юрій Гримчак.
За умови успішного процесу ухвалення соціального законодавства, переконують у більшості, вже до 15 вересня у парламенті зможуть подати і бюджет країни на 2012 рік. Його, згідно із законом, потрібно ухвалити до грудня.
“І це необхідно робити непоспіхом як це було за останні роки, ви пам’ятаєте як приймалися бюджети під впливом кон’юнктури,там, дефіциту часу і це різко знижувало якість. Для нас має принципове значення, щоб 2012 рік був роком, де ми максимально повинні зміцнювати стратегію розвитку модернізації нашої економіки, конкурентоспроможність її”, - каже народний депутат Анатолій Кінах.
“Вже у вівторок сесійна зала Верховної ради України заповниться гамором народних обранців. За рік до виборів їх робота обіцяє бути особливо гарячою і вирішальною для долі всієї країни, втім методи роботи нардепів навряд чи зміняться - голосування за себе і того товариша, схоже, і надалі залишаться символом українського парламентаризму”, - каже журналіст Ольга Кучер.
Саме вибори мали б замінити гвинтики такої системи голосування. Як аргумент - проект закону про вибори народних депутатів, який саме на розгляді Венеціанської комісії. Серед ймовірних новацій – підняття прохідного бар'єру до 5 %, заборона політичним блокам брати участь у виборах, скасування графи "проти всіх" у бюлетенях, та чи не найголовніше - обрання депутатів за змішаною - пропорційно-мажоритарною системою.
“За ці 20 років незалежності Україна перепробувала всі виборчі системи і переконалися очевидно всі в тому, що за українських умов вони всі мають величезні вади, тому проблема не в законі, закон далеко не завжди дає всі підстави для того, щоб вибори були чесними, це залежить від людей”, - каже голова Верховної Ради України Володимир Литвин.
Та щоб не пророкували депутати - від їх повноважень в країні, а отже і впливу, мало що лишилося. За словами експертів, парламент став схожим на апарат зі штампування необхідних рішень.
“Сьогодні принципові рішення приймаються у кабінеті президента, і які рішення він прийме ми точно не знаємо. Лише можемо здогадуватися, що зараз країна переходить в такий стан невизначеності, який потребує від першої особи якихось ключових рішень”, - каже політолог Михайло Погребінський.
Враховуючи, що разом із впливом Верховна Рада, позбулася і відповідальності, за усі як позитивні, так і негативні рішення, відповідатиме лише одна людина - Президент України. І наступний політичний сезон схоже покликаний це лише підтвердити.