Довести до ладу з них можна щонайменше 50%, переконані урядовці. Адже для пожвавлення ринку нерухомості держава запроваджує низку заходів. Так, влада має намір спростити та скоротити процедури в будівництві майже у 7 разів - до 60 днів з 416, а також зменшити кількість дозвільних документів, які необхідно отримати. Водночас уряд готує постанову, яка регулюватиме здачу в експлуатацію, а також надання дозволів на виконання будівельних робіт, що, за словами, чиновників зменшить кількість недобудов.

“Такі об’єкти як 1-3 категорії, це не дуже складні об’єкти, вони будуть прийматися по декларації і державна архітектурно-будівельна інспекція повинна зареєструвати цю декларацію протягом 10 днів. Якщо об’єкт готовий, і заповнена декларація подана, то протягом 10 днів об’єкт буде введений в експлуатацію”, - каже заступник директора департаменту Мінбуду Володимир Височин.

Одним з механізмів активізації ринку нерухомості має стати покращення умов кредитування як забудовників, так і покупців житла. Також обговорюється можливість компенсації відсоткової ставки за кредитами для будівельників.

“Це може призвести до значного розширення кола тих людей, які можуть дозволити собі придбати це житло в кредит. Це призведе до того, що в цей процес будуть залучені кошти банків, які зараз ми бачимо інвестуються не в реальний сектор економіки, а без ризикові інструменти”, - каже директор департаменту НБУ Олександр Дубихвіст.

Хоча деякі чиновники називають причиною гальмування нарощування обсягів кредитування високі ставки за кредитами, які сьогодні становлять 17-18%.

“Якщо би в нас давали під 8%, то мабуть і не треба було ставки компенсувати, тому це питання залишається. Тут зі ставкою у нас не все в порядку і якщо ми будемо тримати такий рівень відсоткових ставок, то звичайно нам важко буде активізувати кредитування”, - каже заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Анатолій Максюта

“Чому великі ставки? А які ставки по депозитам? Наша країна має найбільш високі ставки по депозитах”, - каже голова правління Укрсоцбанку Борис Тимонькін.

Зауважимо, частка квартир, проданих з початку поточного року в кредит, становить 7%, хоча минулоріч цей показник становив лише 2%. Однак активне збільшення кількості виданих іпотечних кредитів та послаблення вимог до позичальників банкіри прогнозують у разі сприятливого та стабільного економічного клімату в країні.