Та й цього не вистачає.

”Не ми перші, і не ми останні стикаємося з такими проблемами, вся Європа мала чи має приблизно ті ж тенденції. І, мені здається, що тут потрібно відверто,спокійно подивитися в очі цієї проблеми і швидко братися за її вирішення. Де вихід, куди рухатися, які пріоритети нам потрібно було б на сьогодні визначити на мій погляд. Треба швидко міняти співвідношення платників внесків до пенсійного фонду і пенсіонерів”, - каже віце-прем’єр-міністр, міністр соціальної політики Сергій Тігіпко.

Кількість платників внесків уряд планує збільшувати за рахунок скорочення кількості пенсіонерів. Жінок просто не відпускатимуть на пенсію на 5 років довше. Роботодавці закликають міністрів не квапитись і насамперед ухвалити Трудовий кодекс, аби принаймні дізнатися скільки людей в країні реально працюють. А вже тоді реформувати пенсійну систему.

”Нам треба з'ясувати реальну картину з легалізацією зайнятості. За нашими підрахунками від 5 до 7 мільйонів найманих працівників взагалі не обліковуються у зайнятості, тобто, вони не платять внески, у нас дуже велика різниця між економічно активним, зайнятим, тим, хто платить внески - повна вакханалія”, - каже виконавчий віце-президент Конфедерації роботодавців України Олексій Мірошніченко.

Аби дійти згоди, і противники і прибічники пенсійної реформи зібралися у парламенті. Та знову, ні до чого не домовились.

”Обговорювати проблемну пенсійну реформу на парламентські слухання до Верховної Ради запросили всі сторони: і профспілки, і роботодавців, і представників уряду. Втім, підвести під спільний знаменник цю реформу так і не вдалося, адже переговори більше нагадували спробу домовитися подорожувати разом для раку, лебедя та щуки”, - каже журналіст Ольга Кучер.

”Зауважень до цього проекту закону є настільки багато, що простіше напевно відхилити закон у написати все, починаючи з початку з нуля”, - каже депутат Тернопільської облради Марія Чашка.

Опозиції урядова реформа також не подобається. Вона пропонує свій варіант, кажуть, якщо при сплаті внесків всі рівні, то й пенсії мають бути однакові. Тоді і коштів вистачить.

”Ми хотіли, щоб всі громадяни, які будуть пенсіонерами, їм пенсія нараховувалась за єдиними принципами. Якщо ми всі разом з вами сплачуємо внески однаково, по закону про загальнообов'язкове пенсійне страхування і чомусь у нас є білі пенсіонери і чорні пенсіонери”, - каже міністр праці та соціальної політики 2005-2010 рр. Людмила Денисова.

А от у профспілках взагалі підозрюють, що вся поспіхом затіяна урядом пенсійна реформа, лише для того, аби догодити Міжнародному валютному фонду та отримати черговий мільярдний кредит на латання дірок у чинному бюджеті. І пенсіонери тут ні до чого. Не розуміють навіщо так квапитись і в провладній більшості.

”Якщо МВФ і надалі розвиватиме таку активність, профспілки будуть змушені розгорнути публічну кампанію за припинення співпраці з такою організацією”, - каже заступник голови Федерації професійних спілок України Сергій Українець.

”Найбільше, що нас сьогодні турбує і про це зазначали на останньому засіданні члени комітету з питань соціальної політики та праці, нас турбують методи кавалерійського наскоку у спробах продовження реформ. Шановні колеги, особливо урядовці, повірте мені, це не той метод і це не той випадок, такі підходи суспільство не зрозуміє, а сесійна зала, я вам гарантую, не підтримає”, - каже Народний депутат Ярослав Сухий.

Сам же Міжнародний валютний фонд переконаний - пенсійна реформа набуде чинності вже березні. Підтримує його вся світова спільнота. І навіть скандальне підвищення пенсійного віку, яке має відбутися для жінок за 5 років, не є перепоною. Мовляв, якщо дожили до пенсії - житимуть і далі.

“Очікувана тривалість життя жінки, яка досягнула віку 60 років, становить 80 років. А це означає, що така жінка може прожити ще 20 років після свого виходу на пенсію. Це демографічні дані”, - каже директор СБ в Україні, Білорусі і Молдові Мартін Райзер.

”Якщо ми їм зробимо пенсійний вік 62 роки, то вони як раз і будуть виходити і тоді буде скажена економія в бюджеті пенсійного фонду, але це міф. Той, хто дожив до 60 років , за статистикою живе ще 14 років чоловік”, - каже провідний науковий співробітник Інституту економіки і прогнозування НАНУ Анатолій Федоренко.

Тим часом, за даними дослідження проведеного на замовлення Інститутом політики, 88% населення України проти підвищення пенсійного віку. Люди і так напрацювалися.

“Жінки наші, народила дітей, дома сидить, сили всі вимотані, зараз, стаж цей незрозуміло як буде йти. Звичайно, чоловіки повинні довше працювати, жінки повинні сидіти дома та виховувати дітей”, - каже Алла.

“Жінка повинна виходити на пенсію в 55, але не в 60. Тому що я сам кадровик, я все розумію – 25 років на кадрах. Це неправильно!”, - каже Михайло.

“Дуже тяжко, це ж прийдеться ще скільки років працювати. Як думаєте, Вас застане пенсійна реформа? Я хочу, щоб мене не застала пенсійна реформа”, - каже Галина.

Зрештою, за даними соціологів, до третини громадян готові брати участь в протестах у разі проведення пенсійної реформи у тому вигляді як її пропонує уряд.