"День гніву" попри потужну кампанію в Інтернеті провалився: зібралося всього 1000 українців. Самі мітингувальники нарікали насамперед на відсутність інформації та погану організацію заходу. А от міліція була і поінформована і зорганізована - на кожного мітингувальника у центрі столиці було півтора міліціянта. Які в свою чергу не соромилися показати хто в домі хазяїн.

“ОМОН зробив декілька маневрів, відтіснили і погнали як стадо. Ну і звичайно людей били хто заважав, виносили дуже швидко”, - каже учасник акції.

“Взяли в кільце почали штовхати, і топтати, і бити - нас заходилися штовхати в спину - за що ми прийшли відстоювати свої права – без пояснень, які пояснення”, - каже учасниці акції.

“Гуртом і батька легше бити - це довели неполітичні акції під політичними прапорами. Провал Дня гніву 14 травня не завадив зібрати у столиці нову акцію протесту. Щоправда суміш з гнівних та підприємців не стала вибуховою”, - каже журналіст Вікторія Лісецька.

Зате стала дієвішою. Чи то політичне лобі, чи більш оптимістична назва - надихнули українців. Акція "Вперед" стала чисельнішою і більш результативною. Підприємницький мітинг підтримали навіть діти. Виявляється - усі незадоволені роботою народних обранців.

“Чим може зайнятися вихованець інтернату – він що десь вспів вкрасти завод чи фабрику? Вихованець дитбудинку може вкрасти пиріжок на базарі. І якщо він почне якийсь бізнес, то це буде малий бізнес. А нам цього вже не дають зробити. І тепер проблема - в нас немає майбутнього”, - каже вихованець інтернату.

Вимоги щодо покращення життя, умов ведення бізнесу та пенсійного забезпечення понесли у Раду. Проте очікуваного позитиву під куполом на Грушевського не отримали.

“Те, що ми побачили – це не ті люди, які представляють народ в країні, не ті кого ми вибирали, коли люди не чують одне одного в Верховній раді, коли вони голосують за закони помахом руки, коли гул стоїть такий, що не чути доповідальника – вони не можуть почути народ взагалі”, - каже учасниця акції.

Утім депутати на подібних акціях з’являються тільки, якщо їх прапори майорять на майданах. Решта - чекає офіційних запрошень.

“В мене проблеми не має спуститися - я спускався і раніше, коли мене запрошували. Поки мене не запрошували”, - каже народний депутат України Олександр Єфремов.

Регіонали натякають - українці задарма на майдани не виходять. Попри те, що кілька років тому самі привезли до столиці кількасот ентузіастів з Донеччини на імпровізований біло-блакитний майдан. Психологи констатують - аби люди вийшли на вулиці, потрібна потужна матеріальна мотивація. Окрім того - правильні лідер, ідеї і навіть.. музика. Проте у випадку останніх мітингів людей до такого стану довело саме життя, попереджають фахівці.

“Це тоді, коли люди вже просто не можуть так далі жити і виходять стихійно, збираються домовляються і йдуть щось руйнувати, магазини, офіси своїх роботодавців. Це вже агресивна стадія людини, яка бореться за своє виживання”, - каже психолог Олена Мудрецька.

У разі невиконання вимог мітингувальників та відсутності позитивних змін активісти обіцяють владі нову революцію.

“Те, що відбувалося під час революції на граніті - це неможливо. У нас повинна бути проведена якісна мобілізаційна кампанія, яка дозволить якісно виводити велику кількість людей”, - каже координатор акції "День гніву" Олександр Данилюк.

“Я гадаю наступним кроком буде курс на революцію і підготовка до осінньої революції, результатом якої буде повалення діючого режиму”, - каже співкоординатор акції "Вперед" Зорян Шкіряк.

Та експерти прогнозують - революції не буде. Бо, як це показали нечисельні масові акції, немає лідерів за якими люди вийдуть на вулиці.

“Вони нічого не роблять, просто вийти погніватися – це те саме, що вийти на вулиці і обізвати когось матом, це не має змісту, підтримати даний процес – смішно!”, - каже експерт Фонду суспільної безпеки Юрій Гаврилечко.

“Вони хочуть, щоби конкретного прокурора, конкретного кривдника наказали, посадили, вбили – в народу такі очікування. Люди – радикалізовані. Але нічого не відбувається і все закінчується “бла-бла-бла”, - каже експерт Юрій Романенко.

Утім наступна акція протесту уже готується. Цього разу на пікети збираються вийти студенти, які ще з осені виступають проти нового законопроекту про освіту. Протести обіцяють у всіх великих містах України. Проте як показала практика більшість таких мітингів обертається проти їх учасників.