Народна обраниця Наталія Піпа, яку теж викликали на допит, розповіла, чому вони не підтримують скандального міністра. Також вона ствердила, що у ДБР обов'язково з'явиться.

До теми Порушення під час голосування за Шкарлета: ДБР викликало депутатів на допит

Народних обранців викликають як свідків. Вони ж заявляють: як доказ готові правоохоронцям навіть розказати, хто має відеопідтвердження кнопкодавства.

Чому нардепи проти Шкарлета

Сама Піпа пояснила, що ще на співбесіді на посаду, на запитання про те, чому Шкарлет хоче обійняти цю посаду, він відповів: "Бо в мене дочка вчиться в школі і я з 4 покоління освітянин".

Коли йому ставити питання про те, що треба втілити в Новій українській школі, у нього немає відповідей. Проте ми бачимо, як швидко він призначив собі заступників,
– пояснила нардепка.

Крім цього, за її словами, Шкарлет швидко перерозподіляє всі гроші на вищу освіту, де кожен з ректорів має повністю вплив. І додала, що є багато питань і щодо дипломів студентів вишів – там не вказано, чи людина вчилась заочно чи денно.

Корупційні ризики призначення

"Фактично, він не хоче підвищувати якість вищої освіти та в принципі освіти в Україні, а залишити все, як є і повернути ректорам повноваження. Це корупційні ризики", – зазначила Піпа.

Вона підсумувала, що у Шкарлета немає ні фаховості, ні доброчесності. Тому вона й не підтримувала його кандидатуру.

Призначення Шкарлета та скандали: коротко

  • Призначили міністра освіти Сергія Шкарлета 17 грудня 2020 року. Комітет освіти був категорично проти цього.
  • Одразу після голосування у фракції "Голос" заявили, що нардепів з ОПЗЖ голосувало більше, ніж були присутні в залі.
  • Згодом Офіс генпрокурора за заявою партії "Голос" відкрив кримінальну справу про можливе кнопкодавство під час голосування.
  • Пізніше у Раді зібрали 45 підписів, необхідних для подання до Конституційного Суду України щодо скасування рішення парламенту про призначення Сергія Шкарлета міністром.