Відповідну інформацію виданню повідомили двоє американських чиновників. Зустріч відбулася на тлі встановлення талібами так званого дедлайну для евакуації людей з Афганістану.

До теми "Талібан" заволодів літаками та протитанковими ракетами, які залишили військові США

США підтримували контакти з "Талібаном"

Згідно з інформацією журналістів, протягом всього процесу евакуації адміністрація Джо Байдена підтримувала постійні контакти з представниками "Талібану" як в Афганістані, так й у столиці Катару, де розташований офіс талібів.

Після того як "Талібан" взяв під контроль Кабул – таємна зустріч глави ЦРУ зі співзасновником та заступником лідера талібів Абдулом Гані Барадаром є найвищою за рівнем серед прямих контактів Сполучених Штатів та талібів.

У коментарі виданню один з чиновників зазначив, що відповідна зустріч показує, що Білий дім прагне чітко зрозуміти позицію "Талібану". Це відбувається на тлі того, що 31 серпня спливає встановлений бойовиками термін для евакуації громадян західних країн через аеропорт столиці Афганістану.

Зверніть увагу У Бориспіль прибув літак, який евакуював українців з Афганістану

Натомість інший американський чиновник назвав зустріч "обміном думками про те, що має бути зроблено до 31 серпня". За інформацією ЗМІ, коментувати відповідну зустріч у ЦРУ відмовилися.

Евакуація з Афганістану: коротко

  • Бойовики "Талібану" 15 серпня заявили, що захопили владу в Афганістані. Після відповідних подій люди масово рушили в аеропорт Кабула, щоб покинути країну.
  • Держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що під час евакуації з Афганістану військовими і чартерними рейсами вивезли приблизно 30 тисяч осіб – жителів країни з уразливих груп та громадян США.
  • Водночас Україна евакуювала своїх громадян з Афганістану трьома рейсами. Зокрема, 16 серпня вивезли 80 людей, 8 з них – українці, а решта – іноземці.