Начебто, якщо особисто не повідомити дипустанову про свій приїзд з-за кордону, про отримання у ній "шенгенки" можна забути на наступні 99 місяців.

Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський днями у Брюсселі заявив - не бачить у цьому обмеження прав людини. Щоправда, у польському посольстві в Україні запевнили - подібної практики у них немає. Дії ж консульських установ інших країн називають звичайним контролем за потоком іноземців.

"В консульських установах Польщі в Україні такої практики зовсім немає, ніколи не було і, можу сказати, що ніколи не буде. Бо маємо ситуацію, що кожен клієнт посольства мав би другий раз приходити. А ви знаєте, для нас тут дуже важливо, щоб клієнтів обслугувати і швидко, і зручно і для них, і для нас. А оскільки ми маємо тут у Києві в рік більше 60 тисяч клієнтів, ну, то хто би хотів собі робити з 60 - 120 тисяч?" – каже керівник Консульського відділу Посольства Республіки Польща Рафал Вольскі.

Більшість українців від такої практики не в захваті. Кажуть, втрачають на повторний похід до посольств багато часу. До того ж, не зовсім зрозумілий принцип, за яким обирають тих, хто має повторно відмічатись. Розповідають, кількість попередніх віз у паспорті, статки, вік чи стать не є аргументом.

"Деякі люди, якщо вони дійсно заклопотані і в них є багато справ, вони можуть повернутися з подорожі і їхати ще десь, тому 2 тижні - це досить короткий строк для того, щоб показати свій паспорт, показатися самому. І, з другого боку - це несправедливо, оскільки іноземці отримують українські візи набагато простіше. Їм не потрібно не те, що з’являтися після повернення до своєї країни, а їм навіть не треба збирати такий пакет документів", - каже Юлія, яка багато подорожує.

Реакцію вітчизняного Міністерства закордонних справ на нововведення окремих посольств канал новин "24" намагався отримати протягом тижня. Однак ситуацію прокоментувати пообіцяли пізніше. Зазначимо, глава МЗС Костянтин Грищенко не втомлюється повторювати - питання лібералізації візового режиму з ЄС постійно в роботі і вже є відчутний прогрес. За словами міністра - кількість виданих віз українцям суттєво зросла, а "відмови" не перевищують чотирьох відсотків.