Дональд Туск оголосив, що прикордонні переходи з Україною, а також ділянки автомобільних і залізничних доріг будуть внесені до переліку об'єктів критичної інфраструктури.

Дивіться також Присутні ноти пропаганди: чи є взагалі логіка у польських протестах на кордоні

Це рішення забезпечить безперервне постачання допомоги

За словами Туска, це рішення має забезпечити "100-відсоткову гарантію того, що військова та гуманітарна допомога буде надходити до української сторони без будь-яких затримок". Прем'єр заявив, що "це питання наступних кількох годин".

Він наголосив, що коли мовиться про військовий транспорт і гуманітарну допомогу, завдання Польщі – це повна пропускна спроможність на кордоні.

Тому, щоб забезпечити 100-відсоткову гарантію того, що військова допомога, техніка, боєприпаси та гуманітарна допомога доберуться до української сторони без будь-яких затримок, ми включимо прикордонні переходи з Україною та зазначені ділянки доріг та залізничних колій до переліку об'єктів критичної інфраструктури. Це питання найближчих годин,
– сказав прем'єр-міністр.

Туск пояснив, що це також означатиме інший тип організаційного режиму на пунктах перетину кордону і на під'їзних шляхах і коліях до кордону з Україною.

Раніше у Держприкордонслужбі повідомляли про те, що через блокаду польськими фермерами пунктів пропуску може затримуватись доставка гуманітарної допомоги.

Туск відхилив пропозицію Володимира Зеленського

  • 21 лютого президент Володимир Зеленський запропонував Польщі провести двосторонню зустріч на рівні урядів на кордоні з Україною. І якщо потрібно, залучити президентів для вирішення ситуації з блокуванням.
  • 22 лютого Туск відхилив це запрошення президента України Володимира Зеленського. Під час пресконференції він сказав, що зустріч урядів країн відбудеться у Варшаві 28 березня, про що було домовлено під час його візиту до Києва в січні.
  • Водночас Державний секретар канцелярії польського президента Анджей Дера зазначив, що Анджей Дуда підтримує пропозицію Зеленського щодо зустрічі на кордоні. Він підкреслив, що основна увага має бути зосереджена на сприянні зустрічі між польським урядом на чолі з Дональдом Туском та українським урядом, а також ключовими представниками ЄС.