Міністерство закордонних справ України та Міністерство енергетики України заявили, що розчаровані через такі дії Канади. Зазначили, що коли та ухвалила рішення, окупанти обстріляли мирних людей у Миколаєві, Харкові, Кривому Розі та Запорізькій області.

До теми Поганий прецедент, – Україна відреагувала на повернення турбіни "Північного потоку" Німеччині

"росія діяла як держава-терорист, навмисно завдаючи ударів по будинках та інших об'єктах цивільної інфраструктури. Загинули мирні люди, десятки отримали поранення", – наголосили в уряді.

Зміцнює переконання у безкарності

Україна вдячна за те, що Німеччина та Канада ухвалили ряд потужних санкцій проти росії. Проте остання канадсько-німецька домовленість є виконанням забаганки кремля та порушення санкційного режиму. Це лише зміцнить переконання москви у власній безкарності.

росія може продовжувати постачання газу в Німеччину у повному обсязі без турбіни, що стала предметом дискусії,
– сказали у міністерствах.

Зауважте Канада погодилась на передачу Німеччині відремонтованої турбіни для "Північного потоку"

Немає технічних підстав

В Уряді переконують – Україна може повністю замінити "Північний потік-1", оскільки може використати оплачені транзитні потужності через Україну. Наразі ж Газпром користується менше ніж 40% від оплачених потужностей.

Також є маршрут транспортування газу через Польщу. Проте окупанти від нього відмовились. В українському уряді впевнені, що вимога кремля повернути турбіни для транспортування газу – це шантаж, що не має технічного підґрунтя. Канада та Німеччина погоджуються з цим, але все одно ухвалили рішення.

Елемент гібридної війни

У МЗС сказати, якщо турбіна "Північного потоку-1" таки потрапить до росії, то де дозволить кремлю використовувати енергетику у гібридній війні проти Європи. Через це позиція цивілізованих країн щодо окупантів має бути категоричною та однозначною.

"Закликаємо уряд Канади скасувати це рішення, а також забезпечити цілісність санкційного режиму", – мовиться у зверненні міністерствах.

Зверніть увагу – Туреччина може допомагати росії красти зерно: дивіться відео