Мовиться про потрібну сертифікацію від німецького Федерального мережного агентства. Про це повідомила німецька газета, згадавши подібні прецеденти, які відбувались раніше.

Зауважте Німеччина призупинила сертифікацію російського "Північного потоку-2"

Росія може запустити "ПП-2" без сертифікації та з мільйонним штрафом

Німецьке видання написало, що газопровід "Північний потік-2" в теорії можуть запустити й без сертифікації Федеральним мережним агентством.

Так підприємству загрожуватиме одноразовий штраф у сумі до 1 мільйона євро, що небагато в порівнянні з інвестиціями в будівництво, які становили щонайменше 10 мільярдів євро,
– повідомило видання.

Зокрема саме так відбувався запуск газопроводу NEL, що є сухопутним відгалуженням "Північного потоку" та EGL 401.

"У світлі високих цін на газ, які зростають, підприємству може бути вигідно швидко запустити газопровід. Тоді "Газпром" принаймні заощадить транзитні внески за прохід газу через Україну", – мовиться у повідомленні.

Проте там також зазначили, що між згаданими газопроводами та "Північним потоком-2" "немає нічого спільного".

Коротко про останні новини щодо "Північного потоку-2"

  • 16 листопада Німеччина призупинила процес сертифікації "ПП-2". Мовилось, що процедуру сертифікації буде припинено доти, доки основні активи та людські ресурси не будуть передані дочірній компанії для управління частиною газопроводу, розташованою на німецькій території. Адже штаб-квартира оператора розташована у місті Цуге (Швейцарія).
  • Тобто "ПП-2" може бути сертифікований лише за умови, якщо проведе реорганізацію відповідно до німецького законодавства.
  • Після цього, 23 листопада, у США запровадили нові санкції проти газопроводу. Під них потрапила кіпрська компанія Transadria Ltd та ще одне судно.
  • 26 листопада у МВФ заявили, що через запуск "ПП-2" щорічні доходи України від надання в експлуатацію своєї газотранспортної системи знизяться орієнтовно на 1,2 мільярда доларів до 2024 року.