Міністерство фінансів США застосувало обмеження проти компанії Transadria Ltd, що базується на Кіпрі, а також судна Marlin. Корабель ходить під прапором Росії.

До теми Улюблена мова Вашингтона, – Кремль про американські санкції проти "Північного потоку-2"

Раніше про санкції заявляли у Держдепі

Держсекретар США Ентоні Блінкен напередодні заявляв, що США накладуть нові санкції. Про судно Marlin політик говорив як "конфісковану власність". Загалом США погодили санкції до 8 осіб та 17 суден.

Блінкен наголошував, що Штати продовжують "працювати з Німеччиною та іншими союзниками та партнерами, щоб знизити ризики для України та дати відсіч шкідливій діяльності Росії".

Реакція Москви

Кремль у звичній риториці назвав санкції є неправильним кроком. Там заявили, що обмеження – це продовження санкційної мови, від якої завзято не хоче відмовлятися Вашингтон.

Останні новини навколо "Північного потоку-2"

  • У російському "Газпромі" 8 листопада заявили про завершення будівництва "Північного потоку-2". Стверджували, що газопровід готовий до запуску.
  • Однак проєкт не можуть просто так запустити. Необхідно пройти процедуру сертифікації. Має бути дотримана норма, що компанія, яка транспортує газ, не може видобувати та постачати його.
  • Генеральний директор Оператора ГТС Сергій Макогон припустив, що "Газпром" може намагатися обійти вимоги європейського законодавства.
  • До речі, український "Нафтогаз" теж братиме участь у консультаціях. Україна буде доводити, що газопровід не можна сертифікувати.