Товщина льоду становить щонайменше 3-4 метри. Крига наростає роками і не тане навіть за доволі високої температури. До слова, на Північному полюсі насправді значно тепліше ніж на Південному, тобто в Антарктиді. У літні місяці стовпчик термометра тримається на нульовій позначці, якось навіть стрибнув до плюс п’яти за Цельсієм. У Антарктиді, для порівняння, максимальна зафіксована температура - мінус 13 градусів.

Донедавна вчених дивувала стійкість льодових глиб. Однак все змінило глобальне потепління. Північний полюс тане і це доводять супутникові зйомки з космосу. Раніше арктичний лід займав площу від 9 до 12 мільйонів квадратних кілометрів. Зараз - значно менше. Найпомітніші наслідки процесу - навколо Гренландії.

Аби відслідкувати динаміку танення криги, вчені постійно вимірюють глибину озер, що утворюються на льодових плато. Заміри аналізують, результати вражають навіть науковців.

Скажімо влітку 2007 року криги розтануло на 20 відсотків більше ніж у 2005-му, і на 40 відсотків більше ніж у 1980 році. Якщо лід буде танути з такою швидкістю, за кілька десятиліть він може взагалі зникнути.