Глави оборонних відомств країн-членів Альянсу обговорюють можливість створення безпольотної зони над Лівією. А це, фактично, означає знищення лівійської системи ППО.

У такий спосіб, сподіваються очільники НАТО, можна буде зупинити бомбардування, і безпечно доставити до Лівії гуманітарну допомогу. Однак, як заявили міністри оборони, перед блокуванням повітряного простору, необхідно виконати низку вимог.

"Ситуація, яка зараз є у Лівії, сама по собі не дає підстав для військової інтервенції. Ми чекаємо, що про свою чітку позицію заявить Ліга арабських держав. Питання також слід обговорити на рівні Ради безпеки ООН", - каже міністр оборони Німеччини Томас де Мезьєр.

У НАТО заявили, що будь-яка операція повинна мати санкцію Ради безпеки ООН, а також підтримку з боку держав у регіоні. Ліга арабських держав, найімовірніше, підтримає ідею закриття зони польотів над Лівією, тоді як Африканський союз проти іноземного втручання, і сподівається домовитися з лівійськими кланами.

Резолюцію про закриття зони польотів над Лівією поки не готові підтримати Росія і Китай, які мають право вето. Наразі НАТО у зв'язку з громадянською війною в Лівії збільшило свою військову присутність на півдні Середземного моря.