Чергова російська халтура
Насправді нічого дивного в цьому немає. З першого дня, як окупанти почали застосовувати на своїх ФАБ-500 М62 так звані модулі планування та корекції польоту, які потім ще й перейменували, я підкреслював, що це вкрай халтурний продукт з низькою надійністю.
Читайте також Російське антикремлівське підпілля таки існує
За період, коли росіяни встигли їх застосувати, зібралося більше подробиць, з чого конкретно складаються ці модулі і чому чергове російське wunderwaffe – це чергове творіння з гною та палиць. Але, для початку, трохи передісторії.
12 березня 2023 року в Куйбишівському районі Донецька на голови місцевих жителів впала бомба ФАБ-500 M62 з російським модулем управління та корекції. Це робить з бомби вільного падіння плануючу. Ось тільки сам модуль під час цього інциденту приземлився за 500 метрів від бомби.
У Росії кілька років розроблявся і випробовувався керований комплекс ракетно-бомбового озброєння модульного типу 9-А-7759 "Гром". Цей блок мав інерційно-супутниковий комплекс із перешкоднозахищеним приймачем СНР ГЛОНАСС та GPS.
Але цей комплекс виявився дуже дорогим та технологічно витратним, тому від нього відмовилися. А ось 2022 року з'явилася необхідність у тому, щоб надати бомбам можливість далекого планування. У контексті відмови від "Грома" почали генерувати кустарні вироби.
Як плануюча бомба стає у росіян вільнопадною
У процесі скидання бомби одночасно проводиться постановка модуля в польотне положення. Тобто розкриття крила і зведення бомби в боєздатний стан. Ось тут починається найцікавіше, а саме ймовірність того, що щось у цьому процесі піде не так.
Цікаво Система занурюється в кризу: "банкопад" у США продовжується
По-перше, дуже висока ймовірність того, що клямка на кустарному модулі не відкриється. Отже, крило не приведуть у польотний стан. Тобто плануюча бомба в бойовому режимі стає вільнопадною. Привіт, Бєлгород!
По-друге, під час скидання, якщо навіть все спрацьовує і крило розкривається, через якість матеріалів, з яких росіяни "варять" модулі та кривих розрахунків конструкції, модуль має високу ймовірність розвалитися під час польоту бомби. Це знову робить її вільнопадною.
Річ у тому, що розрахункові можливості модуля виявилися спочатку неправильними. Він відчуває навантаження по вазі, а також аеродинамічні проблеми. Це одна з причин, через яку окупанти починають переходити на використання бомб ФАБ-250. ФАБ-500 дуже важкі для модулів.
Російські поля всіяні бомбами
Ну і по-третє. Приведення бомби в боєготовий стан при скиданні не завжди проходить гладко. Тобто бомба може бути скинута, модуль розкрив крило, але після досягнення цілі бомба не вибухне. Зараз на російських полях чимало розкиданих бомб, у яких не здійнявся підривник.
До теми "Балакучі голови" в очікуванні контрнаступу: нових методичок нема
Усі ці проблеми були відомі з перших днів застосування модулів на бомбах. Однак модуль настільки дешевий, а бомб у росіян так багато, що їм було начхати на втрату навіть 50% скиданих бомб, адже інші 50% все ж досягають своєї мети. Однак приховати дефективність бомб уже неможливо.
Тим більше вони починають падати на російські міста у найкращих традиціях "самі себе розбомбимо, щоб НАТО боялося". Поки не на житлові будинки, але дуже близько до них. Тому так чи інакше, але зруйновані багатоповерхівки Бахмута відгукнуться в один день/ніч луною в Бєлгороді.