Наразі на Луганському напрямку ворог зосередив основні зусилля на взятті під повний контроль Сєвєродонецька.

Читайте Кремль готується до анексії на території України: що відомо про підлий план окупантів

Плани окупантів

У перших числах травня аналітичний відділ ГІ "Права Справа" отримав оперативну інформацію щодо планів командування російських окупаційних військ здійснити передислокацію особового складу і важкої бронетехніки через понтонну переправу в районі с. Білогорівка.

9 травня вранці голова Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай повідомив, що понтонна переправа, яку російські війська 8 травня звели через Сіверський Донець в районі Білогорівки на Луганщині, знищена. Проте бої тривають, оскільки певну кількість військ загарбникам вдалося переправити на інший бік.

Скажу коротко: переправа вже знищена. На ранок. Багато техніки валяється на березі, щось впало в річку,
– сказав він.

Цікаво Путінська війна може перекинутися на територію Росії

Вранці 10 травня у своєму Telegram-каналі Гайдай повідомив про те, що територія Білогорівки майже зачищена від російських військ, які переправилися річкою.

"Самі понтони і вся їхня техніка вже знищені. На нашому березі опинилися близько 80 рашистів, полювання триває, залишилося трохи", – додав він.

Того ж дня, під час прямих етерів на провідних телеканалах України я зауважив, що інформація щодо знищення понтонних переправ в районі с. Білогорівки частково відповідає дійсності. Річ у тім, що російським окупантам вдалося налагодити декілька понтонних переправ через річку Сіверський Донець.

Самі координати понтонних переправ, місць скупчення важкої бронетехніки і особового складу окупантів поблизу с. Білогорівка отриманні місцевими джерелами "Права Справа" були передані представникам розвідтовариств.

Примітно, що на наступний день ЗМІ з посиланням на Генштаб повідомили, що ЗСУ вщент розбили окупантів, які встановили понтонні переправи й намагалися форсувати річку Сіверський Донець.

ЗСУ розбили окупантів / Фото надано автором

Супутникові знімки показали, що українська артилерія зруйнувала кілька російських понтонних мостів і знищила щільне зосередження російських військ і техніки навколо річки.

За даними Інституту вивчення війни, могли бути вбитими або пораненими до 485 російських солдатів та знищені понад 80 одиниць техніки.

У виданні The New York Times такі втрати росіян назвали катастрофою. Варто зазначити, що у разі успіху цього маневру противника, мовиться про переправу і взяття під контроль с. Білогорівка, угрупування ЗСУ в Луганській області опинилося б перед загрозою повного оточення.

Ці епізоди російсько-української війни наочно засвідчили той факт, що український рух спротиву на окупованих територіях працює плідно й ефективно, попри складну ситуацію.

Також важливо – Рубіжне зараз повторює долю Маріуполя: дивіться відео