В Уряді та Адміністрації Президента кажуть - таким чином на могилі Великого Кобзаря зможуть бувати усі сильні світу цього.

“Шевченківське місце має стати місцем паломництва і не тільки бідних людей, а й відомих людей з усього світу - президентів, прем’єрів. Це має бути щось обов’язкове у протоколі, це має бути місце сакральне і сюди мають мати можливість добратися і водою, і повітрям, і дорогами усі, хто хоче вклонитися Кобзарю”, - каже заступник голови Адміністрації Президента Ганна Герман.

Втім, суто віп-статус майданчика політики заперечують - запевняють, проект здійснюють в рамках підготовки до Євро-2012. Скористатися гелікоптером зможуть також любителі футболу, цікаві до Шевченківських місць. Економія часу для іноземців у цьому випадку - очевидна. Роботи на будівельному майданчику, що розпочалися наприкінці 2010-го, призупинили, та з весняним потеплінням техніка і будівельники запрацювали з новими силами.

“Наразі будівельні роботи ще тривають, втім, вже у травні тут обіцяють здати готовий вертолітний майданчик і термінал. Кажуть, скористатися ним зможуть не тільки віп-персони, а й прості українці. Щоправда, вартість польотів поки не називають”, - каже журналіст Юлія Даценко.

“Ще небагато зробили, технологічно неможливо було виконувати роботи”, - каже будівельник.

Під іншим кутом розглядають будівництво владні опоненти. Побоюються - найпізніше після футбольної першості у 2012 році майданчик можуть приватизувати для приватного користування. Та й літати до могили поета, кажуть, просто поганий тон.

“Я мав дуже фундаментальну дискусію зараз з визначними діячами і для мене була несподіванка, що мої аргументи не сприймалися. Тому що я казав - я би сприйняв такі майданчики біля замку Кам’янець-Подільський, в Асканії-Нові десь, ну не біля могили. Бо до Шевченка, якби це навіть не був Шевченко, але до могили треба ходити, треба думати, треба переживати, але точно не треба літати”, - каже віце-спікер Верховної Ради України Микола Томенко.

“Все залежить від високої моральної основи цієї ідеї, якщо іде мова про те, що сюди треба кожний, хто приїздить, міг би сюди із високих гостей України прилетіти і вклонитися цьому славному місцю - я думаю, ідея не погана, якщо для втіхи однієї людини - це ідіотизм”, - каже народний депутат Анатолій Матвієнко.

Мешканці самих Пекарів коментувати майбутню появу летовища у себе не захотіли, втім поза камерою зізнались - бояться шуму, з яким літатимуть гелікоптери. Розійшлися в поглядах і гості Черкащини.

Вертолітний майданчик та термінал з пасажиропотоком у 50 пасажирів на годину здадуть в експлуатацію вже наприкінці весни. За проектом, його вартість обійдеться державному бюджету у 96 мільйонів гривень. Наразі вже виділено майже половину - 45 мільйонів.