Про це заявив ексміністр закордонних справ України Павло Клімкін. На його думку, зараз у талібів не просто перемога, а ціла історія успіху.

До теми Це 2 братські терористичні режими, – російський журналіст про зв'язок Путіна з "Талібаном"

Що може відбуватися у світі

За словами Клімкіна, найближчим часом на світ очікує багато незвичних подій. Зокрема, дехто може намагатися створити нові альянси, які посилять вплив мусульман.

Я очікую, що зараз будуть нові сплески: починаючи від Палестини й закінчуючи Сахелем, і дуже непрості з погляду протистояння,
– заявив ексміністр.

Це може перезавантажити мусульманський світ та додати його представникам впевненості у власних діях. Клімкін зауважив, що абсолютно нова геополітична гра у світі з'явиться вже у 2021 році.

Дізнайтеся більше Історія "Талібану": коли та як виник радикальний рух

Ексміністр також не виключає сплесків гібридної або військової активності з боку Росії найближчим часом.

Події в Афганістані: останні новини

  • Терористи "Талібану" 15 серпня захопили столицю Афганістану – Кабул. Місцева влада мирно передала їм місто, щоб уникнути кровопролиття. Наразі перебувати на вулицях містах небезпечно, адже скрізь панує анархія.
  • Таліби оголосили загальну амністію для всіх урядовців в Афганістані. Терористи закликають людей повертатися до звичного життя.
  • У США хочуть збільшити темпи евакуації населення із захопленого "Талібаном" Афганістану. Згідно з планом, американці планують щодня евакуйовувати приблизно по 5 тисяч людей.
  • Вже 120 українців та їхні родини заявили, що хочуть вибратися з Афганістану. Однак літак досі не може вилетіти, адже ситуація залишається неконтрольованою.