Про це розповів російський журналіст Ігор Яковенко в ефірі 24 каналу. За його словами, у цій ситуації Кремль зловтішається над США, вважаючи, що країна начебто зазнала поразки.

До теми МЗС Росії повністю перекваліфікувалося у піар-агентство "Талібану", – журналіст

Дії талібів вигідні для Кремля

Яковенко зауважив, що путінський режим має намір взаємодіяти з терористами. Зокрема, вони не випадково сприймають один одного позитивно.

Діяльність "Талібану" є вигідною для Росії, тому вона намагатиметься вивести його зі списків терористичних організацій.

Основна ідея тут в тому, що насправді це такі 2 братські терористичні режими,
– наголосив журналіст.

Росія не допомагатиме біженцям

За словами Яковенка, наразі значна кількість біженців з Афганістану перебувають на території Узбекистану й це є проблемою. Однак путінський режим не надаватиме їм жодної серйозної допомоги. Це абсолютно виключено.

Дізнайтеся більше Історія "Талібану": коли та як виник радикальний рух

Журналіст також зауважив, що зі стрімким виходом американців з країни, таліби отримали достатньо потужну сучасну зброю, зокрема літаки.

Зважаючи на це, коли вони укріплять свій режим, то є великий ризик того, що терористи можуть використовувати її й в інших країнах. Це становитиме загрозу й для Росії.

Яковенко розповів про відносини Росії й "Талібану": дивіться відео

Ситуація в Афганістані: останні новини

  • У Кабулі триває евакуація міжнародної спільноти. Наразі там продовжують працювати тільки 3 посольства – Росії, Китаю і Пакистану.
  • "Талібан" оголосив загальну амністію для всіх урядовців в Афганістані. Терористи закликають людей повертатися до звичного життя.
  • Сенатор-республіканець Рік Скотт стурбований напруженою ситуацією. Він вимагає керівництво Конгресу провести розслідування дій адміністрації щодо виведення американських військ з країни.
  • У Білому домі заявили, що мають намір до 31 серпня завершити евакуацію людей з Афганістану.
  • Влада Франції ухвалила рішення направити в Афганістан 2 військові літаки та сили спецназу. Мета – допомогти евакуювати людей.