“Вона протягом 95, 96,97-го років очолювала корпорацію, була президентом корпорації “Єдині енергетичні системи України”, одночасно являючись президентом акціонерного комерційного банку "Південкомбанк". Із застосуванням банку і була застосована схема приховування валютної виручки, незаконного відшкодування ПДВ, і ухилення від сплати податків”, - каже перший заступник начальника податкової міліції Анатолій Яковинець.
У матеріалах справи є висновки почеркознавчої та економічної експертиз. Остання підтверджує заподіяння багатомільйонних збитків державі - зазначають податківці. Зараз екс-прем’єр знайомиться з документами. Захист Тимошенко стверджує - справа порушена безпідставно.
“Слідчі отримали завдання якнайшвидше, у найстисліші терміни провести всі слідчі дії по тих надуманих обвинуваченнях, які Тимошенко висунуто. Я хочу ще раз нагадати, що всі ці справи були закриті як Генеральною прокуратурою, так і судами ще 2004-2005 років”, - сказав захисник Тимошенко Сергій Власенко.
Максимальний термін покарання за висунутими Тимошенко обвинуваченнями - 12 років позбавлення волі. Втім, тримати за ґратами екс-прем’єра не є метою чергової справи - стверджують експерти.
“Задача справ по ЄЕСУ - це не стільки залишити її за ґратами, вона і так за ґратами, скільки іміджево дискредитивути Тимошенко в очах Заходу, в очах Європи, щоб продемонструвати її зв’язок з тим кримінальним, чи напівкримінальним бізнесом, який був у 90-ті роки, зокрема і до справ Лазаренка, який засуджений в США”, - сказав політолог Володимир Фесенко.
Думку самої Тимошенко з приводу висунутого податківцями обвинувачення, слідчі не почули. Екс-прем’єр відмовилася давати свідчення у цій справі.