"Поліський трамвай"
На півночі Рівненщини простяглися унікальні поліські ліси і болота. Помилуватися ними можна, мандруючи так званим "Поліським трамваєм". Це найдовша з вузькоколійних пасажирських залізниць, які діють в Європі. Таких в Україні залишилося три.
Рівненська колія з'єднує два поліських селища – Зарічне та Антонівку. Місцеві називають залізницю "кукушка" або "поїздок". Упродовж усієї подорожі вузькоколійкою можна спостерігати ідилічний пейзаж, незіпсований цивілізацією: пісок, сосни, мішаний ліс, заболочені луки. А на перегоні "Біле — Млинок" розташований унікальний міст через річку Стир – найдовший дерев'яний залізничний міст в Європі.
"Тунель кохання"
У Клевані розташоване одне з природних чудес України – "Тунель кохання". В радянські часи на Рівненщині локалізувалась військова база, до якої йшла залізнична гілка. Для маскування її засадили деревами. Але в останні роки дерева та кущі перестали обрізати й вони утворили природний тунель навколо залізниці.
Загальна довжина тунелю становить близько 4 кілометри. Сьогодні це місце паломництва туристів та закоханих. Останнім часом тунель став ще й досить відомим у світі.
Замок князів Чарторийських
У Клевані також можна подивитися на руїни замку князів Чарторийських. Його побудували ще у 15 столітті. Одна з головних архітектурних особливостей замку – віадучний міст. Таких в Україні лишилися одиниці.
Добре зберігся один із бастіонів фортеці.
Замок у Дубно
Замок в місті Дубно – один із найстаріших в Україні. Фортецю ніколи не могли взяти штурмом. Замок був міцно укріплений гарматами та захищений природою – річкою Іквою з її багатокілометровими заплавами.
Наразі у давніх стінах діють музейні виставки. Також можна побачити найдавнішу реліквію – вилитий 1575 року дзвін, на якому викарбовано церковнослов’янські цифри. Туристи, які полюбляють таємниці та пригоди, мають змогу пройтись підземеллями замку.
Тараканівський форт
Неподалік Дубна у селі Тараканів зберігся унікальний форт 19 століття. Його побудували, щоб захищати кордони тодішньої Російської імперії. Під час Першої світової біля форту велися запеклі бої. Згодом потреба в оборонній споруді відпала.
За радянських часів влада намагалася облаштувати склади у приміщенні, проте через надмірну вологість від такої ідеї відмовилися. Зараз форт поступово руйнується.
Базальтові стовпи
Ще одне унікальне місце на Рівненщині – базальтові стовпи, які утворилися на місці древнього вулкана. Наймальовничіший кар'єр з базальтовими стовпами розташований в урочищі Янова Долина біля села Базальтового. Посеред води тут утворився маленький острівець у формі серця, який називають "Островом кохання".
З базальту, видобутого в тутешніх кар’єрах, викладали бруківкою вулиці Парижа, Брюсселя, Відня, Берліна і Варшави. Цей камінь використовують при виготовленні космічних кораблів. З нього навіть нитки роблять, а потім шиють вогнетривкий одяг для пожежників.
Базальт на Рівненщині видобувають відкритим способом. Тому поруч є кілька затоплених кар'єрів.
Читайте також: Відпочинок на травневі свята: моря, гори і "зелений" туризм