Нові деталі злочину російського ГРУшника знайшов журналіст Сергій Канєв. Свого часу він брав участь у розслідуванні The Insider та The Bellingcat. Ті, як відомо, вивчають скандальне отруєння "Новачком" на території Британії. За словами Канєва, Анатолій Чепіга певний час перебував у Межигір'ї – резиденції Януковича. Там очолював підрозділ спецпідрозділу, який охороняв екс-президента-втікача.

Читайте також: Підозрюваний у отруєнні Скрипалів є причетним до вивезення Януковича з України, – Аваков

А за інформацією досьє, у лютому 2014 року співробітник ГРУ Чепіга брав участь в евакуації екс-президента України Віктора Януковича у складі Сил спеціальних операцій Міноборони Росії. Журналіст стверджує, що саме за цю спецоперацію – участь в евакуації Януковича до Росії – Чепігу і нагородили званням тамтешнього героя.

У мережі з'явилось інше розслідування діяльності ГРУшника. Опублікувало його російське видання "Новая газета". Там поговорили з колишніми колегами Чепіги. І від них дізнались, що звання "Героя Росії" він отримав за участь у захопленні Криму. Звання "Героя Росії" Чепізі присвоїли одним закритим указом Путіна – і саме "за Крим". Чепіга тоді був ще підполковником. Щоправда, неможливо навіть уявити, чим саме Чепіга займався в Криму.

чепіга
Прізвище Чепіги на меморіальній стіні випускників в ДВОКУ

Хоч колеги Чепіги не змогли припустити, чим саме той займався в Криму, ключові спецоперації на півострові у лютому 2014 року – назвали. Серед них захоплення будівлі Ради міністрів Криму та аеродрому Бельбек, а також – роззброєння бригади морської піхоти армії України в Феодосії.

чепіга
Чепіга отримав звання "Героя Росії" за участь у захопленні Криму

Про участь Чепіги у конфлікті в Україні говорили і раніше. За даними журналістів, його підрозділ не раз помічали біля нашого кордону наприкінці 2014 року. Те, що Руслан Боширов виявився полковником російської зовнішньої військової розвідки Анатолієм Чепігою – журналісти з'ясували минулого тижня.

Хто такий Анатолій Чепіга?Народився 5 травня 1979 року. Він закінчив ДВОКУ з відзнакою та потім служив у 14-й бригаді спецпідрозділу ГРУ, у підрозділі, який брав участь у другій чеченській війні. У грудні 2014 року президент Володимир Путін надав Чепізі звання "Героя Росії" за виконання миротворчої місії. Ім'я Чепіги вибито в списку імен біля пам'ятника маршалу Рокоссовскому в ДВОКУ. Документи на ім'я Боширова він отримав в Москві, де він закінчив Академію ГУ ВС Росії.