Напередодні колишній журналіст "Центру управління розслідуваннями" Сергій Канєв, який брав участь у розслідуванні The Insider і Bellingcat щодо підозрюваних в отруєнні Скрипаля, зазначив, що Чепіга-Боширов у 2014-му зі своїм підрозділом спецпризначенців прибув до резиденції Януковича у Межигір’ї, і звідти вивіз його до Криму, а потім і в Росію.

Читайте також: Сергій Скрипаль підтримав політику Кремля та назвав українців "вівцями"

2 жовтня під час зустрічі з міністром з питань безпеки Великої Британії Беном Воллесом очільник українського МВС Арсен Аваков частково підтвердив цю інформацію, передає прес-служба очолюваного ним відомства.

"В Україні впізнали одного з учасників атаки в Солсбері, офіцера ГРУ РФ, який був причетним до вивезення екс-президента втікача Януковича з України", – зауважив Аваков.

Згодом у МВС уточнили, цілком імовірно, що мовиться про офіцера ГРУ Анатолія Чепігу, проте не розповіли, хто саме його впізнав, пише "Українська правда".

Воллес, зі свого боку, підкреслив, що незаконна анексія Криму, напад у Солсбері та кібератаки у світі свідчать, що це може повторитися будь-де.

"Саме тому важливо, що ми як близькі партнери співпрацюємо та усвідомлюємо небезпеку з боку Росії. Мені приємно бачити таку плідну співпрацю з Україною", – констатував британський міністр.

Нагадаємо, 5 вересня британська поліція оприлюднила нові резонансні деталі у справі про розслідування отруєння у Солсбері колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля та його доньки Юлії. Зокрема, британська прем’єрка Тереза Мей заявила, що підозрювані у виконанні отруєння Скрипалів Олександр Петров та Руслан Боширов є офіцерами ГРУ Росії.

Вже 12 вересня Путін особисто заявив, що у Росії знайшли підозрюваних у замаху на Скрипалів, а 13 вересня пропагандисти RT опублікували інтерв’ю з людьми, які називають себе Бошировим і Петровим.

Згодом, Bellingcat і The Insider з’ясували, що підозрювані в отруєнні у британському Солсбері екс-агента Сергія Скрипаля та його доньки Юлії – Олександр Петров і Руслан Боширов – справді є працівниками російських спецслужб. 26 вересня видання опублікували чергову частину розслідування, у якій заявили про розкриття справжньої особистості Боширова.

Хто такий Чепіга Анатолій Володимирович? Народився 5 травня 1979 року. Він закінчив ДВОКУ з відзнакою та потім служив у 14-й бригаді спецпідрозділу ГРУ, у підрозділі, який брав участь у другій чеченській війні.

У грудні 2014 року президент Володимир Путін надав Чепізіі звання "Героя Росії" за виконання миротворчої місії. Insider передбачає, що під миротворчою місією мається на увазі операція в Україні, оскільки підрозділ Чепіги в кінці 2014 року було помічено біля кордону з Україною.

Ім'я Чепіги вибито в списку імен біля пам'ятника маршалу Рокоссовскому в ДВОКУ. Документи на ім'я Боширова він отримав в Москві, де він закінчив Академію ГУ ВС Росії.