"Подвиги" постмайданівських прокурорів

— У статті ми спробували проаналізувати роботу постмайданівських прокурорів. Ми зібрали за 1,5 роки всі їхні "подвиги" на 3 пожиттєві строки. Після Майдану деякі планки були завищені. Матеріали зібрали і для того, щоб переконатись у тому, що від того часу не те, що нічого не помінялось, а в деяких ситуаціях стало значно гірше.

Конфлікт інтересів

— Старе активно опирається новому. У прокуратури дуже поганий бекґраунд, тому й таке протистояння між генпрокурором та заступником Давідом Сакварелідзе. Якщо почати звільняти перших і других — то вони заговорять і розкажуть, що насправді відбувається у тому "Датському королівстві". Мені здається — воно сильно прогнило.

Найгірше, що відбувається у країні — відбувається саме у таких відомствах як прокуратура і суди, які є головним якорем у розвитку країни.

— Багато людей починає вболівати у протистоянні старого і нового за останнє.

Президент у пастці

— Президент потрапив у незручне становище. З однієї сторони він є основоположником усього нового – запрошує людей з добрим досвідом. А грузинський досвід хороший тим, що там використовували радикальні методи. Ці методи приїхали, а той, хто їх запрошував, до них не є готовим. Він готовий вести підкилимну дипломатію. Або ми готові далі вести таку дипломатію та імітацію боротьби з минулим або ж готові через коліно її переломити.

Я б не хотів, щоб ми сильно ідеалізували Давіда Сакварелідзе, але він є певним уособленням очікувань за 1,5 роки.

— Президент, при всій мої повазі, поки що не є готовим до того, що декларував. Тому що це рикошетом відіб’ється на ньому.

Нема війни?

— Зараз ми так живемо, наче у країні взагалі нічого не відбувається: нема війни, всі вже відійшли від подій на Майдані, наче життя йде своєю дорогою. Той факт, що в Україні йде війна чи напіввійна, потребує жорстких дій.

Це все виглядає формою імітації боротьби і закінчиться воно погано, якщо нічого не міняти.

Більше — дивіться у інтерв’ю.