Та чи буде дощовим літо, в інтерв'ю 24 Каналу розповіла Віра Балабух – завідувачка відділу прикладної метеорології та кліматології Українського гідрометеорологічного інституту ДСНС та НАН України.

До речі "Тепле, але не спекотне": метеорологиня здивувала прогнозом на літо

Чи чекати сильних дощів влітку

Метеорологиня зазначила, що поки аномально великої кількості опадів не прогнозується. Ймовірно, що опадів за сезон випаде в межах кліматичної норми.

Найбільш нестійкою погода в Україні буває у липні. Протягом цього місяця спостерігається найбільша повторюваність злив, гроз, граду, шквалів. Тож і цей рік не буде винятком,
– підкреслила Віра Балабух.

Зверніть увагу Температура на 10 – 15 градусів вища за норму: з чим пов'язана аномальна спека у квітні

Яка буде погода до кінця весни

  • Експертка зауважила, що відповідно до розрахунків чисельних моделей прогнозу погоди, такі великі аномалії температури, як на початку квітня, малоймовірні.
  • Однак, у міру того, як ми наближатимемось до літа, температура повітря підвищуватиметься і, ймовірно, знову перевищить 25 градусів, особливо на Півдні.
  • За розрахунками Європейського центру середньотермінових прогнозів, середня за місяць температура у травні може бути на 1 – 2 градуси вищою за кліматичну норму у західних, південних та південно-східних областях України.
  • Тим часом решті території – у межах норми.
  • Спікерка також відповіла, чи можливо, що квітень виявиться теплішим за останній місяць весни.
  • Балабух зазначила: "Це малоймовірно. А от початок квітня дійсно може бути теплішим, ніж травень в деяких районах України. Адже середня температура травня на значній території країни – в межах 15 – 18 градусів, а на початку квітня середня за добу температура повітря сягала 18 і навіть 20 градусів".

Читайте також Гойдалки й чергові аномалії: чим здивує погода до кінця квітня