Радник голови Офісу Президента Михайло Подоляк саркастично назвав ситуацію з Євгенієм Пригожиним бездоганною. За його словами, це все, що потрібно розуміти про теперішню Росію та майбутнє країни-агресорки.

Читайте також "Пригожин точно мертвий": у кого та який був мотив його ліквідувати

Путін та його страхи

Подоляк назвав "таємний" похорон колишнього ватажка найманців з ПВК "Вагнера" абсолютним символом справжнього страху російського диктатора. За його словами, Путін панічно боїться масових протестів в Росії навіть після демонстративного вбивства вагнерівця Пригожина в небі над Твер'ю.

Боїться пам'яті, розмов, сумнівів, порівнянь. Боїться репутаційного обнулення, що триває. Боїться своїх "героїв", нав'язливо розчиняючи їх у невідомості,
– додав представник ОП.

Як зазначив радник Андрія Єрмака, російська влада не повідомила про місце похорону, час та кількість "супроводжуючих осіб". На його думку, це сталося тому, що Путіну страшно.

Як ховали ватажка найманців

Російські ЗМІ з посиланням на анонімного працівника кладовища заявили, що воєнного злочинця поховали на Порохівському цвинтарі у Санкт-Петербурзі. 29 серпня сталася церемонія поховання, яка йшла 40 хвилин.

За словами неназваного співрозмовника, на цей похорон прийшли від 20 до 30 осіб. Це були близькі родичі Пригожина. Серед них не було людей у військовій формі. Соцмережами поширилися фотографії могили ватажка найманців. На кадрах можна побачити, що хтось поклав біля надгробка уривок із вірша російського поета-українофоба Йосипа Бродського.

Такий вигляд має могила воєнного злочинця / Фото з соцмереж

Що цьому передувало

  • Спочатку дата похорону не оголошувалася. Дмітрій Пєсков натякнув, що у Кремлі немає про це жодної інформації. Він у звичному для себе стилі ухилився від прямої відповіді на питання.
  • Однак кремлівський посіпака підтвердив, що Владіміра Путіна на похороні Пригожина не буде. Він списав все на рішення родичів цього бойовика.
  • На двох кладовищах у Петербурзі 29 серпня раптово посилили заходи безпеки. Згодом підтвердилися припущення про те, що на одному з цвинтарів хоронитимуть Пригожина. Також стало відомо, що в цей день на Північному кладовищі поховали вагнерівця Валерія Чекалова.