Заступниця голови фракції "Слуга народу" Євгенія Кравчук заявила, що за результатми голосування виборці зможуть оцінити, хто є представниками народу, а хто належить окремих фінансово-економічних груп. Вона припустила, що законопроєкт про олігархів буде складним для голосування.

Читайте також Якщо не зламати олігархічну систему зараз, то ситуація буде законсервована, – Устенко

Голосування буде показовим

За словами Кравчук, у певних фракціях вже заявляють, що не підтримають законопроєкт. Однак потім вони будуть змушені пояснити таке рішення своїм виборцям.

Всі розуміють, що за цей законопроєкт буде дуже показове голосування. Не лише за нього, але й за інші законопроєкти, які, наприклад, підвищують податки для олігархів,
– наголосила нардепка.

Кравчук також зазначила, що у "Слузі народу" не хотіли б, аби під час підготовки документа до другого читання з'явилася значна кількість правок, щоб унеможливити або сповільнити його прийняття.

До теми На це є політична воля, – Гетманцев про законопроєкт проти олігархів

Конфлікту інтересів не буде

Спікер парламенту Дмитро Разумков заявив, що в Україні необхідно створити спеціальний орган, який визначатиме, хто є олігархом. За його словами, у Раді нацбезпеки й оборони при ухваленні таких рішень може виникнути конфлікт інтересів.

Однак Кравчук вважає, що цього не станеться, адже РНБО є тим колегіальним органом, який зважено прийматиме рішення на основі думки багатьох осіб.

Депутатка також припустила, що Верховна Рада розгляне законопроєкт у першому читанні вже до середини липня.

Кравчук розповіла про законопроєкт проти олігархів: дивіться відео

Законопроєкт про олігархів: коротко

  • Володимир Зеленський у квітні під час засідання РНБО ініціював створення законопроєкту про статус олігарха в Україні.
  • Документ 2 червня внесли у Верховну Раду, а вже наступного дня передали на розгляд у Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки.
  • Секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що цей законопроєкт є важливим кроком на шляху деолігархізації.
  • Голова Верховної Ради Дмитро Разумков вважає, що варто створити окремий орган, який би займався питанням визначення олігархів, замість РНБО.