Марченка підозрюють у причетності до закупівлі неякісних бронежилетів для ЗСУ за завищеною ціною. У цій же справі суд має обрати запобіжні заходи ще для 4 підозрюваних. При цьому підозрюваних має побільшати, повідомив у своєму телеграм-каналі голова Державного бюро розслідувань Роман Труба.

Читайте також: Труба пояснив, чому ДБР допитує звільнених з російського полону моряків

Він нагадав, за даними слідства, усі підозрювані умисно, за попередньою змовою закупили для військових тисячі бракованих бронежилетів. Те, що вони прострілюються, доведено експертизами, наголосив Труба. Вартість укладеної угоди – 176 мільйонів гривень.

Детальніше про справу щодо неякісних бронежилетів для ЗСУ

Міноборони закупило 20 тисяч бронежилетів "Корсар" для українських військових вартістю 176 мільйонів гривень. З цієї кількості 7 тисяч бронежилетів виявилися бракованими: вони прострілювалися. Загальна вартість збитків склала 61 мільйон гривень. ДБР вилучило 11 тисяч бронежилетів, потенційно небезпечних для життя військовослужбовців.

ДБР з’ясувало, що до закупівлі неякісних бронежилетів за завищеними цінами причетні 5 високопосадовців Міноборони. Серед них опинився і Дмитро Марченко. Усім п’ятьом оголосили підозру у злочині. За даними слідства, високопосадовці знали, що бронежилети не відповідали технічним вимогам.

Що каже Дмитро Марченко?

Влітку 2019 року Марченко звинуватив ДБР у фабрикації аудіозаписів прослушки у цій справі. За його словами, аудіозапис розмов чиновників Міноборони, які нібито закуповували для армії неякісні бронежилети за завищеною ціною, є сфабрикованою. Монтаж аудіозаписів зробило нібито ДБР задля дискредитації Міноборони.

Марченко уточняв, що в оприлюдненому аудіозаписі спочатку мовилося про партію бронежилетів, а потім туди додали фрагмент розмови, яка не стосується цієї партії.

Відповідаючи на питання до експертизи неякісних бронежилетів, проведеної ДБР, Марченко сказав, що не бачив і не знає, які саме бронежилети перевірялися слідчими, з якої партії, як перевіряли, з якої відстані стріляли, яким боєприпасом тощо.