"Тайра" вже перебуває вдома. Про це Володимир Зеленський розповів під час своєї вечірньої промови 17 червня.

До теми Лисичанськ повністю під українським контролем, – Гайдай про ситуацію на Луганщині

Коли саме парамедикиню звільнили з ворожого полону – невідомо. Зеленський натякнув, що раніше про це говорити не міг.

Також він додав, що українська сторона працюватиме над тим, щоб додому повернулися усі українці та українки, які наразі перебувають в полоні у російських загарбників.

Сьогодні вже можу повідомити про це: вдалося звільнити з полону "Тайру", українського парамедика Юлію Паєвську. Я вдячний усім, хто працював на цей результат. "Тайра" вже вдома. Будемо працювати й надалі, щоб забрати всіх,
– сказав глава держави.

Що потрібно знати про Юлію Паєвську

Юлія Паєвська з позивним "Тайра" 8 років рятувала життя військовим та цивільним на Донбасі. Після 24 лютого провела в блокадному Маріуполі близько двох тижнів, потрапивши до росіян у полон 16 березня.

Весь цей час вона записувала відео, щоб показати світу, що відбувається у місті під час російського вторгнення. На флешці 2,6 гігабайта інформації, зокрема інформація про поранених.

Згодом журналісти оприлюднили кадри з нагрудної камери "Тайри". Там видно, як беруть у полон російських військових та гуманність парамедикині. Коли місцеві жителі запитали її та волонтерку, чи буде вона лікувати їхні поранення, вона сказала так.

Також на відео чудово видно усі моменти війни, які не для слабкодухих: поранення людей, кров та моменти важкого порятунку, поранених діток. Коли їх не вдавалось рятувати, парамедикиню це проймало до сліз. Їй доводилось закривати очі хлопчику, який помер.

При цьому кадри з нагрудної камери підтвердили, що українська армія складається з гуманних та відповідальних військових, адже першу медичну допомогу вони надавали навіть пораненим російським солдатам.

Парамедикиня пояснила, що по-іншому з ними не можна, бо вони військовополонені. Однак місцеві люди на відео зауважили, що росіяни з українцями такі добрі не будуть.

Як окупанти поводились з "Тайрою" в полоні наразі невідомо

  • Востаннє "Тайру" можна було побачити 22 березня, коли пропагандисти Кремля оприлюднили з нею відео.
  • У якому стані перебувала Юлія, як з нею поводились та про умови її утримання українцям нічого не було відомо. Так само невідома доля її друга та колеги Угрюмого, який був з "Тайрою", коли її захопили в полон.
  • Через день після викрадення парамедикині, 17 березня, на це одразу відреагувала уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова. Вона написала відкрите звернення до світової спільноти із закликом вжити всіх можливих заходів тиску на Росію, оскільки захоплення медика таке ж недопустиме, як і взяття у полон цивільних.

До теми – "Тайру" звільнили з полону: дивіться відео