По ворожому дрону-камікадзе відпрацьовувала українська протиповітряна оборона. У Повітряних силах ЗСУ закликали жителів Полтави перебувати в укриттях, адже це може врятувати життя і полегшити роботу захисникам неба.

Цікаво Зліпили щось недороге: наскільки загрозливі нові російські дрони-"газонокосарки"

Над Полтавою літав "Шахед"

Першими про безпілотник біля Полтавської області повідомили о 21:58 у телеграм-каналі Monitor. Зокрема, там зазначили, що це був безпілотник невстановленого типу.

Згодом інформацію про наявність ворожого БпЛА на українській території підтвердили й у Повітряних силах ЗСУ. Там наголосили, що ворожий безпілотний літальний апарат помітили на межі між Полтавською й Харківською областями, відповідно там оголосили повітряну тривогу.

На межі Харківської та Полтавської областей ворожий БпЛА, імовірно "Шахед", рухається у північно-західному напрямку. Працює ППО,
– сказали у Повітряних силах.

Уже о 22:19 Повітряні сили оголосили про небезпеку в самій Полтаві. Там попередили про ворожий безпілотник у районі самого міста.

Станом на 22:47 повітряна тривога триває у Полтавській та Харківській областях. Наразі про звуки вибухів чи наявність пошкоджень або постраждалих – не повідомляли. Зрештою о 22:52 пролунали відбої.

Росіяни вночі 24 жовтня пускали "Шахеди"

  • Повітряні сили оголосили тривогу у більшості областей нашої держави через загрозу застосування ворожих безпілотних літальних ударних апаратів типу "Шахед". Безпілотники рухалися у напрямку Хмельницької й Вінницької областей.
  • У Генштабі ЗСУ зранку 24 жовтня розповіли, що окупанти запустили по Україні 6 безпілотників типу "Шахед". Усіх їх збили українські захисники неба.
  • Згодом речник Повітряних сил Юрій Ігнат розповів, що під час атаки "Шахедами" окупанти вивчали маршрути, щоб оминути засоби ураження українськими ППО. Однак в Миколаївській, Хмельницькій і в Вінницькій областях всі "Шахеди" були знищені.