Наразі невідомо, що стало причиною смерті. Засновнику агенства було 63 роки.
Дивіться також Майстер художнього слова: помер народний артист України Богдан Козак
Інформаційне агентство "Інтерфакс-Україна" з великим сумом повідомляє про смерть засновника й голови агентства Олександра Мартиненка в Києві у вівторок,
– мовиться в повідомленні на сайті.
Що відомо про Мартиненка
Олександру Мартиненку було 63 роки. Він народився у Харкові 22 серпня 1960 року. Мартиненко здобув освіту у Харківському державному університеті на економічному факультеті. Після цього він працював молодшим науковим співробітником кафедри планування народного господарства в рідному університеті протягом 3 років – з 1987 по 1990 роки.
Згодом він почав журналістську діяльність. Спочатку Мартиненко працював кореспондентом і редактором відділу газети "Орієнтир Діп". Потім став головним редактором агентства "Харків-новини".
У 1992 році Олександр Мартиненко заснував агентство "Інтерфакс-Україна". Також він працював заступником голови й консультантом Адміністрації Президента України, прессекретарем Президента України, а від 2003 року обіймав посаду генерального директора "Інтерфакс-Україна".
Варто додати, що Мартиненко також був секретарем Ради з питань інформаційної політики при Президентові України (2001 – 2002 роки), а також членом Нацради з питань телебачення та радіомовлення у період з 2002 по 2003 рік.
Олександр Мартиненко – кавалер ордена "За заслуги" III ступеня (2022 рік), ордена князя Ярослава Мудрого V ступеня (2020 рік), а з 2010 року – заслужений журналіст України.
У день смерті журналіста видання "Дзеркало тижня" повідомило, що протягом багатьох років Олександр Мартиненко публікував свої матеріали під псевдонімом – Олександр Макаров.
Зеленський відреагував на звістку про смерть
Президент України відреагував на звістку про смерть Олександра Мартиненка. Він висловив свої співчуття рідним і близьким заслуженого українського журналіста.
У наш час важливо доносити правду та бути її рупором, тому смерть Олександра Владленовича – це втрата для всієї України. Він пройшов значний і складний шлях в українській журналістиці, переживав із нею та всією Україною як хороші, так і дуже складні часи. Проте плоди його праці назавжди залишать його в історії України та пам’яті українців,
– написав Зеленський.