Про це 24 каналу розповів голова правління Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко.

Читайте також: Вибори в фейкових республіках: яка загроза для України

На його думку, Кремлю треба витримати паузу. Це гра, в тому числі, емоцій. Москві треба показати обурення, а потім трохи відпустити. І зустріч, зокрема спеццпредставника США Волкера і помічника Путіна – Суркова, поставлена на очікування. Швидше, говорить Фесенко, як тільки буде знята напруга з питання Сирії, вирішуватиметься питання про зустріч.

Втім, зауважує він, на переговори Волкера і Суркова впливає ще один важливий чинник – позиція російського МЗС.

"Є змагання різних веж Кремля з приводу контролю над Донбасом і переговорним процесом. МЗС РФ хоче відновити свій вплив на переговорний процес. Міністр Лавров дуже незадоволений тим, що МЗС фактично відсторонений від перемовин і критично налаштований по відношенню до лінії Волкер-Сурков. Лавров просуває позицію, що Волкер – не прийнятний для Росії парламентер, який працює на Київ, робить антиросійські заяви. Тому треба відмовитися від переговорів",
– наголошує Володимир Фесенко.

Водночас, зазначає політолог, Сурков навпаки зацікавлений у зустрічі з Волкером. Для нього – це додатковий статус і спосіб підтримки легітимності з боку Заходу. Також формальний привід у перспективі зняти особисті санкції проти себе. І Сурков робитиме все, щоб зустріч з Волкером відбулася. Треба подивитися, як розвиватиметься змагання між Лавровим і Сурковим.

Нагадаємо, 13 вересня президент України Петро Порошенко провів у Києві зустріч зі спеціальним представником Державного департаменту США Куртом Волкером. Під час уже другої за місяць зустрічі сторони обговорили ситуацію на Донбасі. Під час зустрічі було наголошено на важливості продовження санкційної політики проти Росії до повної деокупації української території.

Хто такий Курт Волкер?Американський дипломат, у 2017 році був призначений спеціальним представник Державного департаменту США з питань України. Він координує зусилля Держдепу з врегулювання російсько-українського конфлікту. Позиція Волкера є наступною: "Донбас – це територія, яка була захоплена і окупована, а у випадку Криму, Росія також анексувала цю територію. Це просто неприйнятно".