Про це під час брифінгу розповіла міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук. Вона зазначила, що полонених мирних громадян окупанти утримують в різних містах Росії.

Зауважте У Сєвєродонецьку українські війська контролюють лише територію заводу "Азот"

Статус полонених цивільних не визначений

Ірина Верещук наголосила, що основною проблемою є те, що за міжнародним правом статус цивільних-військовополонених не визначений і, відповідно, немає норм, які передбачають їхній обмін. Причина цього проста – цивільні не можуть бути військовополоненими, однак Росія вкотре демонструє свою зневагу до міжнародного права.

Цивільних ми не можемо обмінювати. У нас понад 1 500 цивільних сьогодні у російських тюрмах: у Ростові, Курську. Вони сидять як військовополонені, хоча не мають бути полоненими. У них немає статусу за гуманітарним міжнародним правом,
– пояснила Верещук.

Міністерка реінтеграції зазначила, що російські окупанти тримають у полоні активістів, волонтерів, журналістів, священників, депутатів місцевих рад, сільських старост тощо.

Скільки українців депортували

Кількість воєнних злочинів Росії важко підрахувати. Поки одних окупанти утримують у полоні, інших депортують на свою територію.

Ірина Верещук повідомила, що, за даними української розвідки, окупанти депортували близько 1,2 мільйона наших громадян. З них 240 тисяч – діти. Крім того, російські злочинці незаконно вивезли 2 161 дитину-сироту.

В яких умовах тримають українців у полоні

Достеменно невідомо, в яких саме умовах утримують українців російські окупанти. Однак парамедикиня Юлія Паєвська, більше відома як "Тайра", після визволення з полону коротко розповіла про умови утримання.

Українка перебувала у полоні окупантів з березня. За її словами, умови утримання більше нагадували концтабір. Жодної інформації, в тому числі про родину, полонені отримувати не можуть. Крім того, їм не дають доступу до медичної допомоги. Парамедикиня зазначила, що умови були настільки жахливими, що вона б не здивувалася, якби опинилася у газовій камері.

Про визволення Юлії Паєвської з полону стало відомо 17 червня. Про це під час вечірнього звернення до українців повідомив президент Володимир Зеленський.

Варто переглянути – перше відеозвернення "Тайри" після повернення з полону: дивіться відео