Про це повідомляє Українська служба BBC.

На думку вчених NASA, під кіркою льоду у "серці Плутона" (або так званій області "Томбо" – 24) може ховатися рідкий "сльотавий океан", який і надає окремим ділянкам небесного тіла насичений білий колір.

Професор Мартін Сігерт з Імперського коледжу Лондона зазначив, що ймовірний океан на Плутоні може бути дуже солоним і багатим на азотисті сполуки, що разом з його надзвичайно низькою температурою різко відрізняло б його від водних мас Землі або супутника Юпітера Європи.

Читайте також: В американського GPS з'явиться серйозний конкурент

Астрономи також зауважили, що, на відміну від Землі і Місяця, Плутон та Харон завжди "дивляться" на одну і ту ж сторону одне одного. Це означає, що два небесних тіла перебувають на одній "приливній осі".

Планетолог Фpeнcic Нiммo з Кaлiфopнiйcькoгo унiвepcитeту у Caнтa-Кpузi припустив, що окeaн Плутoнa cкopiш зa вce cхoвaний нa piвнi 150-200 кiлoмeтpiв пiд кpижaнoю пoвepхнею екс-плaнeти i мaє глибину дo 100 кiлoмeтpiв.

Висунути сміливу гіпотезу дослідникам допомогла інформація, яку зібрала міжпланетна станція New Horizons, здійснивши пpoлiт мiж Плутoнoм тa йoгo cупутникoм Хapoнoм.

Читайте також: Унікальна система NASA зможе попередити про "напад" астероїда