Адже штраф за таку благодійність - 770 доларів США. Втім, попри жорсткі кроки влади з "очищення" вулиць литовської столиці, бідняків у закутках не поменшало. За словами безхатченків, у них немає альтернативи жебрацтву.
"У нас немає роботи, а просити заборонено. То що ми робимо не так? Мені видається, що ми не робимо нічого поганого", - каже жебрак Олександра.
Нині у Вільнюсі нараховується близько 10 тисяч людей, що не мають де жити. Втім, за словами мера Вільнюса Артураса Зуокаса, у місті є достатньо притулків для бідних, втім, вони туди не звертаються, адже жебрацтво - це вид бізнесу.
"Коли ви даєте гроші, це не допомагає бездомним людям, вони залишаться на вулиці. Замість того, щоб давати гроші краще купити їжу, або віддати кошти на благодійність. У Вільнюсі є багато організацій та установ, які готові допомогти бездомним", - каже мер Вільнюса Артурас Зуокас.
Поки ж ні жебраків, ні тих, хто дає їм гроші не штрафують. Натомість біднякам роздають карти з адресами і телефонами благодійних організації та притулків. Суворий контроль за дотриманням правил, як очікується, розпочнеться у січні.