Про це він заявив, перебуваючи на Фанарі (район Стамбула, де розташовується резиденція Вселенського патріарха – 24 канал), повідомляє його прес-служба.

Читайте також: Коли українці мають святкувати Різдво: 25 грудня чи 7 січня

"Цього року Різдво для нас – особливо велике та особливо урочисте. Свято – подвійне, бо Православна церква України отримала Томос про автокефалію. Нашу давню Церкву, історія якої сягає часів рівноапостольного князя Володимира, ми, нарешті, визволили з московської неволі. І вона, рівна між рівними, увійшла у родину, яка тепер складається із п’ятнадцяти незалежних православних церков", – зауважив український гарант.

Як підкреслив він, Різдво Христове – це насамперед родинне свято.

Цього дня ми, українці, традиційно збираємося з рідними, близькими. Тож, як і більшість з вас, ми поспішаємо додому, до сімейної куті. Я всіх вітаю із Різдвом Христовим. І так само – з народженням незалежної Православної церкви України. "Над вертепом звізда ясна світлом засіяла…" А українська зірка засяяла у "сузір’ї незалежних та рівних національних Церков". Саме таким сузір’ям, за словами Його Всесвятості Вселенського патріарха Варфоломія, і є світове православ’я,
– наголосив президент.

Також Порошенко побажав українцям, аби для кожного лунали лише радісні колядки.

Нагадаємо, раніше свої привітання українцям з нагоди Різдва Христового виголошували Вселенський патріарх Варфоломій і предстоятель Православної церкви України Епіфаній.