Таку думку висловив відомий український журналіст і експерт з міжнародних питань Віталій Портников , передає "Радіо Свобода".

"Насамперед українські громадяни мають зрозуміти, що НАТО – це не просто "парасолька" безпеки. Це насамперед солідарність і взаємодопомога. Українські політики діють у незвичних для себе умовах, коли більшість громадян підтримує вступ країни до НАТО. Проте ця більшість з’явилася тільки після нападу Росії на Крим і Донбас, коли стало ясно: якщо б ми були у НАТО, цей напад не відбувся і територіальна цілісність країни була б збережена", – зауважив він.

Читайте також: Україна і НАТО. Про нейтралітет і спів "путінських снігурів"

За словами фахівця, якби Україна вступила в НАТО набагато раніше, такі речі, як Харківські угоди, російська база в Криму, просто б не відбулися.

Для цього було потрібне зовсім інше суспільство, вільне від радянських стереотипів. Такі суспільства на момент розпаду Радянського Союзу існували в окупованих ним "республіках радянської Прибалтики" – тобто країнах Балтії. І в результаті ці країни швидко почали рухатися в бік цивілізованого світу, вступили в НАТО. А в Україні продовжувало жити радянське населення, що перебувало в інформаційному полі сусідньої Росії,
– стверджує журналіст.

Також він підкреслив, що в 1994 році більшість українських громадян обрали новим президентом країни колишнього "червоного директора" Леоніда Кучму, який не приховував свого бажання відновити економічні і політичні зв’язки з Москвою.

Читайте також: В "Опоблоці" розкол: депутат закликав законодавчо закріпити курс України на членство в НАТО

"Навіть коли Кучма 20 років тому наважився на підписання Хартії про особливе партнерство між Україною і НАТО – незважаючи на російський опір і несприйняття Кремлем, ще єльцинським, а не путінським, розширення НАТО – цей крок не було сприйнято суспільством як сигнал до дії. Не виникло ані сильного євроатлантичного руху, ані громадської підтримки. Помилок цих людей – тобто українського суспільства останніх десятиріч – нам не виправити. Однак Майдан 2014 року, його жертви та жертви війни на Донбасі дали українцям шанс забезпечити майбутнє своїх нащадків. Євроатлантична інтеграція – один із таких шляхів", – резюмував Портников.