Радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко розповів 24 Каналу, що вантажі доставляють спочатку у Росію, де їх ретельно оглядає ФСБ. Далі їх пересилають в окупований Маріуполь.

Читайте Під ударом Україна, США та Євросоюз: нові тези пропаганди, якими Росія атакуватиме світ

"Маріуполь, "ДНР", Росія"

Нещодавно з'явилась інформація про те, що з Німеччини через пошту DHL можна безперешкодно надсилати будь-які посилки у Маріуполь.

Ти пишеш "Маріуполь, "ДНР", Росія" – тобто все, що теоретично заборонено згадувати у міжнародному суспільстві – це пишуть на квитанції, приймають, і далі ти відстежуєш (рух посилки – 24 Канал). DHL потім спокійно тебе перенаправляє на пошту Росії і воно доходить до Маріуполя,
– пояснив Петро Андрющенко.

Посилка зазвичай рухається до хабу у Ростові-на-Дону, а потім її перевозять у поштові відділення Маріуполя. Взагалі цікаво відзначити, що Маріуполь не обслуговує пошта Росії, а пошта так званої "ДНР", яка ще офіційно не є частиною російської пошти.

"Тобто ти з треку можеш побачити, як пошта DHL перетворюється на пошту "ДНР". Це вже третій випадок на моїй пам'яті, коли європейські поштові сервіси, працюючи з поштою Росії, спокійно доставляють посилки в окупований Маріуполь з позначками "Маріуполь, "ДНР"", – наголосив Андрющенко.

Тобто фактично посилки, які їдуть з Німеччини, передають Росії, де їх, безсумнівно, ретельно оглядає ФСБ. Такі дії грають на руку російській пропаганді, яка далі транслюватиме, як людям "добре" живеться в окупованому Маріуполі. Це стосується і західної преси, зважаючи на скандал з німецьким журналістом у Маріуполі.

Інші скандали, пов'язані з Маріуполем

  • Нещодавно німецький телеканал ZDF зняв репортаж про життя Маріуполя під час російської окупації. Журналіст Армін Кьорпер, який очолює московське бюро ZDF, розповів, що мешканці Маріуполя здебільшого "проросійськи налаштовані", а саме місто активно відбудовують. Однак, чому його довелося відбудовувати, чомусь так і не згадав. МЗС України закликало телеканал надати офіційне пояснення, адже візит до окупованого Маріуполя без згоди України є порушенням українського законодавства.
  • В італійському місті Модена 20 січня планували провести виставку-конференцію про "стрімкий процес відновлення" окупованого Маріуполя під егідою Росії. Розповідати про це мав соратник Євгєнія Пригожина – Алєксандр Малькевич. Завдяки діям українського МЗС та українцям в Італії, які влаштовували протести, виставку все ж скасували.
  • Активну участь у російській пропаганді також бере Маріанна Вишемирська – жінка, яка була у пологовому, коли його обстріляли росіяни. Попри такий страшний досвід жінка переїхала до Росії і почала розхвалювати путінський режим. Зокрема, вона стала керівницею "комітету соціальних ініціатив" у прокремлівському фонді "Родіна", а також агітує людей голосувати на виборах за Владіміра Путіна.