Українські правоохоронці відпрацювали спільні дії, а бойова служба переведена на посилений режим. Про це заявив командувач Операції Об'єднаних сил Сергій Наєв виданню РБК-Україна.

Важливо Українські військові готуються до вторгнення Росії з півдня: деталі

Він стверджує, що чітко розуміють всі сценарії розвитку ситуації на цьому напрямку і адекватно оцінюємо можливості Збройних сил РФ щодо нарощування військової сили за короткий час.

Сергій Наєв повідомив, що вже виконана певна частина робіт по підвищенню бойових можливостей українських військ на цьому напрямку і ця робота триває.

Чому вторгнення Росії може бути з Півдня

Раніше колишній командувач силами США в Європі генерал Бен Ходжес висловив стурбованість через можливу атаку РФ на Херсонську область. Усе через екологічну ситуацію на півострові. У Криму банально не вистачає води, адже канал закрили у відповідь на окупацію території.

Вимушені переселенці з Криму самі виступають за те, щоб не давати воду окупантам, а росіяни шантажують, мовляв, "від цього страждають цивільні".

Читайте також Ми вже відбоялися, – Резніков про нову загрозу російської агресії через нестачу води у Криму

Користь для України в тому, що з кожним днем без води вартість окупації української території для Росії зростає. Сумнівно, що через ці втрати Росія відмовиться від окупації, але бодай дорого за неї заплатить.

Хто найбільше потерпає від нестачі води в Криму

Гостру нестачу у водопостачанні в окупованому Криму найбільше відчувають російські військові бази та сільгосппідприємства. Про це заявила заступниця голови представництва президента в АР Крим Таміла Ташева.

Саме через нестачу води у військових і можливий наступ з Півдня. Однак Таміла Ташева відзначає, що наступу з Криму буде замало, щоб дійти до дамби, яка і перекрила воду в Північно-Кримському каналі.

"Все-таки треба говорити про те, що потуг саме на півдні, конкретно для проходу з Криму, у них не вистачає. Їм треба буде відкривати другий фланг і робити прорив", - уточнила Таміла Ташева.