Водопостачання у Крим відновлять, коли буде повна деокупація півострова. Про це розповів віцепрем'єр-міністр України, перший заступник голови делегації України в Тристоронній контактній групі Олексій Резніков в інтерв’ю Укрінформу.

До теми Ми не плануємо допомагати РФ вирішувати її проблеми, – Кулеба про воду в Крим

"Це принципова позиція: допомагати окупаційній російській адміністрації ми не збираємося", – наголосив він.

Водночас, на питання журналіста про те, чи немає побоювань, що Путін заради того, щоб отримати воду у Криму, вдасться до військових дій, Резніков відповів заперечно.

Ми не боїмося. Ми готові сьогодні до будь-яких вчинків і дій. Ми за 6 років уже відбоялися. Сьогодні в нас зовсім інший стан бойової готовності, інша українська армія, яка готова дати відсіч ворогу,
– пояснив віцепрем’єр.

Коротко про проблеми Криму з прісною водою:

  • 85% потреб півострова у прісній воді завжди забезпечувала материкова Україна через Північно-Кримський канал. Після анексії Криму у 2014 році Україна водопостачання припинила.
  • Криза з водою настала у 2018 році, коли засохла одна з найбільших річок Криму – Біюк-Карасу. Через нестачу прісної води ґрунти на півострові стають засоленими і неродючими.
  • Окупаційна влада Криму визнає катастрофу та вже неодноразово заявляла про надзвичайно малі запаси прісної води. Втім, рішення проблеми у них немає, лише голослівні заяви.
  • Тим часом у Криму продовжують пересихати водосховища.