Про це 24 Каналу розповів заступник голови Херсонської обласної ради Юрій Соболевський. Він наголосив, що багато фермерських господарств у Херсонській області були пограбовані окупантами.

Зверніть увагу Росія вдарила керованими авіабомбами по Херсонщині: моторошні кадри влучань

Буде важкий сезон

Соболевський зауважив, що на деяких підприємствах були знищені виробничі лінії – їх вивозили на металобрухт. Проте велика кількість фермерів працює на розмінованих територіях.

"Це буде важкий сезон, але він не буде провальним для фермерів", – підкреслив він.

З якою проблемою зіткнулись фермери на деокупованій Херсонщині: дивіться відео

Друга загроза з безпеки

Водночас обласна влада намагається максимально їм сприяти, щоб відновилась господарська діяльність на території Херсонщини.

"Залучили додаткове обладнання для розмінування. І ця робота проводиться постійно, тому що мінна загроза для нас – друга з безпеки після обстрілів", – відзначив заступник голови Херсонської обласної ради.

Окупантів відкинуть с Лівого берега Дніпра, впевнений співрозмовник, і обстріли припиняться. А міни залишатимуться на наших територіях.

"Тому це одне з наших ключових завдань", – резюмував Юрій Соболевський.

Ситуація на Херсонщині: важливе

  • Росіяни завдають удари по замінованих землях в Херсонській області. Вони роблять це навмисно, за словами речниці ОК "Південь" Наталії Гуменюк, щоб на цих територіях продовжилась детонація.
  • Також окупанти обстрілюють авіаційними керованими бомбами об'єкти інфраструктури, елеватори.
  • Однак попри терористичні дії ворога та велику кількість замінованих територій, фермери Херсонщини обіцяють, що цього сезону українці будуть забезпечені херсонськими кавунами.
  • Речник Херсонської ОВА Олександр Толоконніков повідомив, що цього року було розміновано 20 гектарів землі, які будуть засіяні. Він зазначив, що на 2 тисячах гектарів буде посіяний саме баштан.