Адже стягнути з держави те, що належить за законом, фактично нереально - переконаний пенсіонер.

“Я спочатку з'ясую - яка повинна бути компенсація і чи варта “гра свічок”. Просто наша держава, користуючись юридичною неграмотністю населення, привласнює собі ці гроші. І навіть те, що людям належить, вони зобов’язані з потом і кров'ю собі добавити”, - каже пенсіонер Сергій Яковлєв.

“Насправді, цей закон вдарить, в першу чергу, по пенсіонерах, або дітях війни, в яких визначена сума, яку їм повинна заплатити держава, і вони повинні будуть заплатити з цієї суми державне мито, державний збір, який, дякуючи цьому закону, збільшено”, - сказав юрист Олексій Базик.

Відстоювати бізнес-інтереси - й раніше було задоволення не з дешевих. Але відтепер - для малого та середнього бізнесу - це стане розкішшю, кажуть адвокати.

А от боротися за честь та гідність стане дешевше. Ті, хто хочуть відшкодувати моральні збитки, мають заплатити суму у три мінімальні зарплати. Раніше позов коштував від 1 до 10% від його суми.

Щоправда, провладна більшість таки звільнила кілька категорій громадян від судових зборів. Опозиціонери дорікають - конституційні права більшості населення буде порушено.

“Інваліди 1 і 2 групи, учасники бойових дій, учасники трудових стосунків - звільнені, щодо порушення прав людини - звільнені взагалі від сплати судового збору”, - запевнив народний депутат, Партія регіонів Вадим Колесніченко.

“Цей законопроект - який став вже тепер законом - фактично обмежує пряме право громадян звертатися до суду. Ви знаєте, що десятки різноманітних випадків вирішуються громадянами - коли там сотні тисяч наших громадян звертаються до суду для того, щоб це вирішити. Тому, на мій погляд, в тому вигляді, як це ухвалено, як це підписано Президентом - це є обмеження, пряме обмеження прав громадян”, - вважає народний депутат, БЮТ Сергій Соболєв.

Загалом держава планує збільшити надходження від зборів на 300 млн. грн. Народні обранці навіть визначилися куди підуть ці кошти. Служителям Феміди підвищать зарплати.