Таку спільну заяву зробили президент США Джо Байден та голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн.

До теми США готові забезпечувати Європу альтернативними постачаннями газу, – ЗМІ

США постачатимуть газ в Європу

США та ЄС разом працюють над безперебійними та своєчасними поставками природного газу до Євросоюзу. Розглядають різноманітні джерела з усього світу з тим, аби уникнути дефіциту. У заяві наголосили, що дефіцит може виникнути, зокрема, у разі нового російського нападу на Україну.

Зауважили, що США зараз – вже основний постачальник природного газу до Європи. Крім того, працюють над постачанням додаткових обсягів газу до ЄС з усього світу.

Що цьому передувало

  • Зауважимо, ще напередодні американські ЗМІ писали, що Штати готові забезпечувати Європу альтернативним постачанням газу, якщо цього вимагатиме ситуація. Тепер цю інформацію підтвердили офіційно.
  • США почали вести переговори з великими експортерами газу щодо постачання газу через загрозу нападу Росії на Україну. До слова, перемовини ведуть з Катаром.
  • Готуються до того, що конфлікт може вдарити по поставках газу. Особливо в середині зими, коли дуже низькі запаси блакитного палива.

Останні новини про загрозу нападу Москви

  • Американська та українська розвідка припускають, що Росія може напасти у січні – лютому 2022 року.
  • Однак міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян нашої держави не збирати ніяких "тривожних валізок". Адже Збройні сили України готові дати відсіч ворогові.
  • Секретар РНБО Олексій Данілов зазначив, що не варто панікувати через скупчення російських військ поблизу кордонів України.
  • У НАТО заявили, що Росія все ж не наважиться розпочати повномасштабну війну з Україною. Зазначають, що деескалація "можлива вже завтра".

Може бути цікаво – Захід примушує Путіна до діалогу / WTF: